BABALARA DA DOĞUM İZNİ ÇIKTI

TORBA TASARISI, 24 AYLIK DOĞUM İZNİYLE YÜZLERİ GÜLDÜRECEK.

İçinden neler çıkacağı merakla beklenen “Torba Tasarısı” memur anne ve babaların çalışma hayatına ilişkin düzenlemeleri kapsıyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen tasarıda 24 aylık doğum izni yüzleri güldürecek.

Kadın memurlara, doktor raporunda belirtilmesi halinde hamileliğin 24. haftasından önce ve her halde hamileliğin 24. haftasından itibaren ve doğum sonraki 1 yıl süreyle gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilmeyecek. Özürlü memurlara da isteği dışında gece nöbeti ve vardiyası yaptırılmayacak.

Doğum yapan memura verilen doğum sonrası analık izni süresinin bitiminden, eşi doğum yapan memura ise doğum tarihinden itibaren istekleri üzerine 24 aya kadar aylıksız izin verilecek. 3 yaşını doldurmamış bir çocuğu evlat edinen memurlar, 24 aya kadar aylıksız izne ayrılabilecek.

3 yaşını doldurmamış bir çocuğu evlat edinen memurlar, 24 aya kadar aylıksız izne ayrılabilecek.

  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI

bu ülkede sadece memurlar mı insan sıtafı görüyor?haram olsun bizden kestikleri vergiler..

24.07.2011 reis

ÖZEL SEKTÖRDE DE TC VATANDAŞI DEĞİL Mİ SADECE MEMURLAR MEMURLAR LÜTFEN ARTIK ÖZEL SEKTÖRÜDE GÖRÜN BİZDE HAKLARIMIZIN DÜZELTİLMESİNİ ÇOK İSTİYORUZ.BİR UMUT İŞTE YAZDIM.

22.06.2011 YASEMİN
3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER 
REKLAM
KOÇ 21 Mart - 20 Nisan Gökyüzü bugün sizleri tüm güzellikleri ile kuşatıyor adeta. Yeni girişimler yapmayı düşünüyorsanız b devamı > BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs Bugün size yakın olan bir insanla aranızdaki bağı kuvvetlendirebilir ve özel bir ilişkiye adım atabi devamı > İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran Gökyüzü bugün, sezgilerinizi dinlemeniz ve hiç kimsenin zihninizi bulandırmasına izin vermemeniz içi devamı > YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz Gökyüzü bugün, hiç kimsenin sinirlerinizi bozmasına izin vermemeniz için uyarıyor sizleri. Sinirleni devamı > ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos Gökyüzü bugün, sabah saatlerinden itibaren yaşamınızın her alanında gerçekleştireceğiniz olumlu gel devamı > BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül Gökyüzü bugün, iş ve aile yaşantınızda yaşanan sorunların sizin özverili davranışlarınızla yoluna gi devamı > TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim Gökyüzü bugün, yakın çevrenizde gelişen şanslı olayların sizi de olumlu yönde etkileyeceğine işaret devamı > AKREP 24 Ekim - 22 Kasım Gökyüzü, eş ya da sevgilinizin size yaşattığı olumsuzlukların izlerini ruhunuz başta olmak üzere tüm devamı > YAY 23 Kasım - 21 Aralık Ruhsal ve fiziksel enerjinizin yükselmesi ile birlikte iş hayatınızda başarılı çıkışlar elde edebile devamı > OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak Huzur, kazanç ve güzel gelişmelerin yaşanacağı harika bir gün karşılamakta sizleri. İş hayatınızda h devamı > KOVA 21 Ocak - 18 Şubat Yaşanmışlıklarınız gün boyu sizi rahat bırakmaz. Seçimlerinizi, şu anda bulunduğunuz şartları daha ö devamı > BALIK 19 Şubat - 20 Mart Bugün zihinsel enerjiniz oldukça yüksektir. Dikkat gerektiren önemli işlerinizi ön plana alarak bunl devamı >
 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
REKLAM