Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

"SUYUN BÜYÜLÜ DÜNYASI"NI KİDZANİA’DA KEŞFE ÇIKIN

"Suyun Büyülü Dünyası"nı KidZania’da keşfe çıkın
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
05.04.2017 - 17:05 | Son Güncelleme:

Her zaman daha iyi bir dünya için çalışan dünyanın ilk çocuklar ülkesi KidZania, Nisan ayında tüm çocukları suyun büyülü dünyasını keşfetmeye davet ediyor. 7 Nisan’da tüm KidZania’larda başlayacak olan Greener World etkinliği kapsamında iki ay boyunca çocuklar birbirinden farklı atölye ve aktivitelerle su ekosistemi hakkında merak ettikleri her şeyi öğrenebilecek.

Çocuklara gerçek hayatın birebir yansımasını sunan KidZania, deniz odaklı sivil toplum kuruluşu DenizTemiz derneği / TURMEPA işbirliği ile Nisan ayında ‘sualtı dünyası’ konseptine bürünüyor. Su ekosisteminin tüm detaylarıyla işleneceği “Suyun büyülü dünyası” etkinliği kapsamında çocuklar, suyun tüm dünya için öneminden suda yaşayan organizmalara kadar sualtının büyülü dünyası hakkında merak ettikleri tüm sorulara cevap bulabilecek.

Arçelik sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte sualtı dünyası temasının işlendiği park içinde birbirinden farklı atölye ve aktivite alanları da kurulacak. Çocuklar, KidZania’nın çevreci karakterlerinden Vita öncülüğünde daha mavi bir dünya için neler yapılabileceğini öğrenecek.
Ay boyunca ünlü sualtı fotoğrafçısı Ateş Evirgen'in sualtı fotoğraflarının sergileneceği etkinlikte ayrıca deniz ve sualtı tutkunu ünlü iş adamı Jeff Hakko’nun eşsiz sualtı koleksiyonundan dalgıç kıyafetleri ve malzemeleri gibi parçalar da çocukların keşfine sunulacak.

Etkinlik kapsamında Türkiye’nin en genç sualtı fotoğrafçısı 13 yaşındaki Ömer Ege Taymaz ile dalgıç ve sualtı fotoğrafçısı babası Dr. Tolga Taymaz da çocuklarla buluşacak. Baba-oğul Taymazlar deneyim ve maceralarını çocuklarla paylaşacak.

TURMEPA işbirliği ile 7 Nisan’da başlayıp 5 Haziran’a kadar tam 2 ay boyunca devam edecek “Suyun büyülü dünyası”, KidZania’da tüm çocukları bekliyor.


Yayın tarihi: 05.04.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.