Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SHERATON GRAND İSTANBUL ATAŞEHİR HİZMETE AÇILDI!

Sheraton Grand İstanbul Ataşehir hizmete açıldı!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
27.04.2016 - 15:17 | Son Güncelleme:

Prestijli bir iş oteli olan Sheraton, modern tasarımıyla konaklama, yemek, etkinlik gibi hizmetlerini en üst seviyeye taşıdı...

İstanbul, 27 Nisan 2016 - Cevahir Yapı tarafından, pek çok prestijli oteli bünyesinde bulunduran Starwood Grubu ile yapılan anlaşma doğrultusunda, İstanbul’un finans merkezi olarak yükselişini sürdüren Ataşehir’de gerçekleştirilen otel yatırımı Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, resmi olarak hizmete açıldı.

80 milyon dolarlık bir yatırımla, iş ve toplantı oteli olarak konumlandırılan Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, Sheraton markasının en üst segmenti olan, dünyadaki 25 “Sheraton Grand” arasında yerini aldı.

Özellikle iş için seyahat eden ya da iş toplantısı düzenleyen konuklarını ağırlamayı planlayan Sheraton Grand İstanbul Ataşehir; 3000 m² alan üzerine kurulu ve bağımsız girişe sahip Sia Club Wellness & Spa’da da misafirlerine hizmet verecek.

ara

Sheraton Grand İstanbul Ataşehir Genel Müdürü Soner Metin:

“Ataşehir, Türkiye’nin ilk ve tek Finans Merkezi olarak doğru bir yatırım noktası”

Sheraton Grand İstanbul Ataşehir Genel Müdürü Soner Metin, otelin resmi açılışı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında, Sheraton Grand İstanbul Ataşehir yönetimi olarak bölgedeki en iyi yemeği, en konforlu konaklama deneyimini ve kusursuz bir toplantı-etkinlik hizmeti sunmayı hedeflediklerini belirtti. Metin; Reşat Cevahir’in sahibi olduğu Cevahir Yapı’nın yatırım için Ataşehir’i tercih etmesinin ardındaki nedenleri de şöyle özetledi: “Ataşehir, yatırım için çok doğru bir yer. Devlet desteğiyle sıfırdan planlanarak oluşturulan Türkiye’nin ilk ve tek Finans merkezi projesi 2018 yılında tamamlanacak; bu sebeple kamu bankaları, ticari işletmeler, büyük şirketler, ofis ve konut projeleri Ataşehir’e odaklanmış durumda. Burası tamamen iş odaklı bir bölge. Bütün bunları topladığımızda Ataşehir’de büyük bir potansiyel gördük ve bunu güzel bir yatırıma çevirdik.” Toplam 30.000 m² kapalı alana kurulu 27 katlı otel yatırımıyla, Anadolu Yakası’nın standartlarını yükselttiklerini belirten Metin; otele ilişkin detayları da şöyle aktardı: “Adalar ve Marmara Denizi manzarasına sahip, geniş hacimli ve yüksek tavanlı 165 modern misafir odamız bulunuyor. İleri teknolojiyle donatılmış, gün ışığı alan, ikiye bölünebilen 1084 m²’lik kolonsuz, ihtişamlı balo salonumuzla rakipsiz bir seçenek sunuyoruz. Bunun yanı sıra 13 toplantı odası, sigara içme alanları, 1000 m²’lik açık teras alanı, öğle ve akşam iş yemeklerinin vazgeçilmez adresi olmayı hedefleyen City Brasserie Restoran ve Teras Barımız ile konuklarımıza maksimum konfor vaat ediyoruz.”

İŞ OTELİNE YAKIŞIR KUSURSUZ İNTERNET ALTYAPISI

Bir iş oteli olarak internet bağlantısının kusursuz olmasına özen gösterdiklerini ve iki ayrı servis sağlayıcısından internet ağı oluşturduklarını belirten Soner Metin; toplantı salonlarında bulunan dokunmatik paneller sayesinde ısı, aydınlatma, projeksiyon ve perdelerin kontrol edilebildiğini ifade ederek otel konuklarının bu işlemleri tablet üzerinden de rahatlıkla yapabildiğinin altını çizdi.

araa

“STARWOOD SADAKAT PROGRAMI İLE FARKLILAŞACAĞIZ”

Farklılaşacakları en önemli alanlardan birinin de dünyada en çok üyesi bulunan, en fazla fayda ve imkân sağlayan Starwood Sadakat Programı (SPG) olacağına dikkat çeken Soner Metin; otelin fark yaratan diğer olanaklarını da şöyle özetledi: “Konusunda uzman yerli ve yabancı terapistlerin danışmanlığında, ‘kişiye özel bakım’ konseptiyle hizmet veren Sia Club Wellness & Spa’nın yanı sıra fitness alanı içerisinde yer alan ve üstü açılıp kapanabilen havuzumuz, vereceği ayrıcalıklı hizmet ile öne çıkıyor.”

MAKSİMUM ENERJİ VERİMLİLİĞİ UYGULAMALARI

Önemle üzerinde durdukları diğer bir konunun enerji verimliliği sistemleri olduğunu ifade eden Metin; akıllı makineler ve akıllı teknolojilerle günümüzün modern, hızlı ve çevreye duyarlı yaşam biçimi ihtiyaçlarına yanıt verdiklerini belirtti.

Otelin Ocak 2016’da açıldığını, ancak hedefledikleri hizmet kalitesine ve operasyonel mükemmelliğe ulaşana kadar resmi açılış için beklediklerini ifade eden Metin; “Yönetim personelimiz, olası sorunları tespit edip gidermek amacıyla bu süreçte otelde konakladı. Eksiksiz olabilmek adına yaptığımız bu denemeler neticesinde misafirlerimize daha iyi hizmet vereceğimize inanıyoruz” dedi.

Toplantıda konuşma yapan Starwood Hotels and Resorts Türkiye Bölge Müdürü Sabine Dorn Ağlagül Starwood otelleri olarak Türkiye’nin gelişimine olan inancını bu ülkedeki yatırımlarına devam ederek gösterdiklerini belirtirken, Sheraton Grand Marka Direktörü Albert Bahar Sheraton Grand İstanbul Ataşehir ‘in ‘Sheraton Grand ‘ unvanıyla açılan ilk otel olduğunu ve 6 kıtada 500’e yakın oteli olan Sheraton zincirinin 2020 yılına kadar 150 yeni otel açmayı hedeflediğini söyledi.

Yayın tarihi: 27.04.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.