Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SEVDİKLERİNİZ EMİN ELLERDE YAŞLANSIN

Sevdikleriniz emin ellerde yaşlansın
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
29.03.2017 - 14:19 | Son Güncelleme:

Göztepe'de bulunan tarihi bir köşk Türkiye'nin ilk Yaşlı Oteli sloganıyla hizmete vermeye başladı. Buket Yaşlı Bakım Merkezi, Alzheimer, demans hastalarına ve bakıma ihtiyacı olan yaşlılara, profesyonel sağlık personeli ile 7/24 konaklama ortamı sunuyor ve bu konuda size yardımcı oluyor ve sevdiklerinize gözü gibi bakıyor.

Yaşlı ve hastaların bakımı, emin olmadığınız kişilere ve sadece ev halkına bırakılmayacak kadar hassas bir konu. İyi niyetle evde sağlamaya çalıştığınız ortam, profesyonel hizmet veren, işinin ehli kurumlar kadar etkili olmayabilir. Özel bakıma ihtiyacı olan yaşlılarımızın doğru ve kaliteli sağlık hizmeti almaları, onların ömürlerini rahat geçirmeleri açısından çok önemli. Evde bakımın yetersiz kaldığı durumlara karşın, Buket Yaşlı Bakım Merkezi gibi profesyonel merkezler ihtiyaç duyulan hizmetler konusunda kapsamlı çözümler sunuyor.

Dr. Suat Öztürk ve Dr. Tülin Öztürk on yedi yıl önce, ev konforu ile birlikte yeterli sağlık ve bakım hizmeti sunan bir bakım merkezi kurma fikriyle yola çıkarak, Kavacık’ta Anadolu Hisarı sırtlarında, boğaz manzaralı ilk şubelerini açtılar. Göztepe, Kavacık ve Kozyatağı’nda üç şubeye ulaşan Buket Yaşlı Bakım Merkezi, sevdiklerinize hem yuva oluyor hem de ozon tedaviden fizik terapiye kadar sevdiklerinize farklı destekleri bir arada sunuyor.

Türkiye'nin ilk yaşlı otelini de hizmete koyan Öztürk çifti, günlük, haftalık, aylık ya da uzun zaman dilimlerinde misafirlerine konaklama imkanı tanıyor.

ALZHEİMER HASTALARINA ÖZEL BAKIM

Özel ve yakın bakım gerektiren Alzheimer hastalığı için Buket Huzurevleri’nin ilk şubesi Kavacık, hastane hizmeti de verebilen bir huzurevi olma özelliği taşıyor. Müstakil bahçesi ve her katta boğaz manzarası ile huzur veren merkez, Alzheimer hastalığı ve Alzheimer demans bakımı konusunda uzmanlaşan kadrosu sayesinde bu hastalık için tedavi merkezi olma özelliği taşıyor.

SIRA DIŞI KONSEPTLİ EĞLENCELİ BAKIM İMKANI

Buket Huzurevlerinin Göztepe’deki adresi, sıra dışı konsepti ile huzurevinden farklı bir konsepte sahip. Evdeki yaşantısından sıkılmış, yalnızlığını başkaları ile paylaşmak isteyen, aynı zamanda da komple sağlık kontrolünden geçmek isteyen tüm yaşlılar burada buluşuyor.

  

Ev konforu ve sosyal imkanları bir arada sunan Buket Yaşlı Bakım Merkezi, part-time görev yapan doktorlarının yanı sıra fizik tedavi uzmanı ve psikolog denetimi ile birlikte yaşlıların gönüllerince eğlenip, sosyalleşmeleri amacıyla sezonunda tiyatro gösterileri, sinema günleri, bahçede barbekü, kuaför hizmetleri, okul gezileri, sivil toplum çalışmaları gibi faaliyetlerle de ihmal etmiyor.

Yayın tarihi: 29.03.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.