Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SEV AMERİKAN KOLEJİ KADINLARLA EL ELE

SEV Amerikan Koleji kadınlarla el ele
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.04.2016 - 09:17 | Son Güncelleme:

Toplumsal kalkınmanın kadınlarla birlikte olacağına inanan SEV Amerikan Koleji (SAC), kadınlara yönelik anlamlı projelere imza atıyor. SAC Okul Aile Birliği meme kanseri erken tanı projesine destek verirken, okulda başlatılan ‘10’a ON’ kampanyasıyla da gönüllü öğretmenler kadınlara ders verecek.

Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (SEV) bağlı olarak İstanbul’un eğitim vadisi Çekmeköy’de hizmet sunan SEV Amerikan Koleji (SAC), kadınlara yönelik anlamlı projelere imza atıyor. SEV Amerikan Koleji Okul Aile Birliği, kadın sağlığına yönelik önemli bir projeye destek veriyor. SAC Okul Aile Birliği ve Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı yetkililerinin gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında, Çekmeköy Bölgesi Meme Kanserinde Erken Tanı Taraması Projesi başlatıldı. Kampanya kapsamında; Çekmeköy Kaymakamlığı’nın desteğiyle iletişim bilgileri alınan ihtiyaç sahibi Çekmeköy sakini kadınlara ulaşılarak, meme kanseriyle ilgili bilgilendirme toplantıları ve taramalar gerçekleştirilecek.

10 DERS 10 KADIN

Kadınlara verilen eğitimin toplumsal kalkınmanın temel noktası olduğuna inanan SEV Amerikan Koleji’nin (SAC) gönüllü öğretmenleri de kadınların bilinçlenmesi ve sağlıklı bir geleceğe sahip olmaları amacıyla bir kampanya başlattı. Okulda 10 hafta boyunca devam edecek “10’a ON” kampanyası kapsamında, ‘10 kadının 10 ders’te eğitilmesi hedefleniyor. İlk etapta okulda çalışan kadınlara yönelik pilot uygulaması başlatılan projede; beslenme, çocuk psikolojisi, üreme, kadın hakları, sağlıklı yaşam, Türkiye’nin tarihi, ev ekonomisi, okuma alışkanlığı, el sanatları ve kadın istismarı alanlarında dersler verilecek. Haziran ayına kadar devam edecek projede, kadınlara, günlük hayatlarında kendilerine yardımcı olacak bilgiler verilecek. 

Yayın tarihi: 25.04.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.