Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

RAMAZANDA MİSAFİRLİĞE GİDERKEN DİKKAT!

Ramazanda misafirliğe giderken dikkat!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
09.07.2014 - 14:00 | Son Güncelleme:

Hırsızlar ramazan ayında da kol geziyor.

Ramazan aylarında yoğun misafirlikler nedeniyle boş kalan evlere yönelik hırsızlık olaylarında artış yaşanıyor. Peki, hırsızlık olaylarının önüne geçmek için neler yapılmalı? Evinizdeki çelik kapılarda hangi özellikler bulunmalı?

“Hırsızlık olaylarının önüne geçmek için evlerde gerekli güvenlik önlemleri alınmalı” diyen Sur Çelik Kapı Genel Müdürü Tacettin Pekgüzel, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi. Pekgüzel, “Ev güvenliği için hayati önem taşıyan çelik kapıların ancak gerekli özellikleri taşıması durumunda hırsızlık olayları önlenebilir. Ayrıca vatandaşlar evden çıkarken kapılarını kilitlemeyi ihmal etmemeli" şeklinde konuştu.

Çelik kapılarda kullanılan kilit sağlam olmalı

Pekgüzel, "Bir çelik kapıda kullanılan kilidin sağlam olması, kilidin oturacağı bölge de sağlamsa anlamlıdır. Çelik kapının temeli kilidin oturacağı bölgedir. Kilit için yeterince dayanıklı bir bölge sunamayan çelik kapılar, en sağlam kilit kullanılsa bile kolayca açılır. Ayrıca; hırsızlığa karşı anahtarın girdiği bölgenin erişilmezliği sağlanmalıdır. Çelik kapılarda bu bölgeyi koruyan bir rozet sistemi bulunur. Bu rozet sisteminin keski ile yerinden çıkarılmayacak sağlamlıkta olması gerekir. Her rozet sistemi bunu sağlayamaz" diye konuştu.

Çelik kapılar uluslararası standartlara uygun olmalı

Evleri hırsızlıklara karşı korumak için ilk şartın çelik kapı olduğunu ifade eden Pekgüzel, "Her çelik kapının gerçek çelik kapı olmadığını, tercih edilen kapının, uluslararası standartlara uygun üretilmiş olmasına dikkat edilmeli" dedi.

Yayın tarihi: 09.07.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.