Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ORTAÖĞRETİMDE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Ortaöğretimde bir ilk gerçekleşti
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Sempozyumda iletişim alanında ve farklı disiplinlerde yetişmiş medya dünyasının uzman kişileri ve akademisyenler konu hakkında düşünce ve görüşlerini dinleyicilerle paylaştı.

ORTAÖĞRETİMDE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Tuncay Azaphan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Alanı öğretmenleri ve öğrencileri tarafından düzenlenen, ortaöğretim düzeyinde bir ilk olan “Medya Dünyasında İletişim Eğitimi ve Farklı Disiplinler ile İstihdam Arasındaki İlişkiler” konulu sempozyum İstanbul/ Güngören Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İki oturum olarak düzenlenen sempozyumda iletişim alanında ve farklı disiplinlerde yetişmiş medya dünyasının uzman kişileri ve akademisyenler konu hakkında düşünce ve görüşlerini dinleyicilerle paylaştı.

 

Sunuculuğunu Gazetecilik Alan Şefi Semra Çetinkaya 'nın yaptığı sempozyumda ATV Ana Haber Spikeri Cem Öğretir, Habertürk Ekonomi Muhabiri Rahim Ak, AA Baş Muhabiri Sibel Kurtoğlu, AA Baş Muhabiri Murat Eğilmez, FOX TV Muhabiri Ezgi Gözeger, AA Baş Muhabiri Yahya Şekerci, AA Baş Muhabiri Ekrem Kaftan , Medipol Üniversitesi'nden Doç.Dr Tuba Kalçık ve araştırma görevlisi Ahmet Serkan Okay ,360 TV/TV Programcısı Melis Hansoylu ve Milliyet Gazetesi Editörü Mehmet Gökhan Ayalp konuşmacı olarak yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan Tuncay Azaphan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Ferhat Öztürk sempozyumda "İletişim alanında ve farklı disiplinlerde yetişen medya mensuplarının sektörde yer alışı, mesleki nitelikleri sektördeki uygulamaları ve sağladığı faydalar ele alınacaktır." dedi.

 

1. Oturum Anadolu Ajansı Baş Muhabiri Sibel Kurtoğlu Moderatörlüğünde, saat 10.00' da başlayıp 12.00’da sonlanırken, 2. Oturum ise AA Baş Muhabiri Yahya Şekerci Moderatörlüğünde saat 13.00-15.00 arası gerçekleşti.

  

Medya ve sektör alanında yapılması gerekenlerle birlikte, dikkat edilmesi gereken noktaları paylaşan konuşmacılar, ortak noktada birleşerek bir meslekte en önemli faktörün “aşk ile yapılması sonucunda mutlu olunacağını” vurguladılar. Sempozyumun en can alıcı anlarindan biri de Almanya ile kurulan görüntülü canlı bağlantı idi. Tuncay Azaphan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunu olan ve Berlin Üniversitesinde Film Bilimi doktorası yapan öğretim görevlisi Nazlı Kilerci sempozyuma canlı bağlanarak görüşlerini paylaştı.

          

Bir Haberci ve spiker olarak medyada kullanılan dilin özgün ve saygılı olunması gerektiğini vurgulayan Cem Öğretir “Önemli olan ne söylediğiniz değil, nasıl söylediğinizdir” dedi. Sempozyumun ikinci oturumunda konuşan AA Baş Muhabiri Ekrem Kaftan meslek hayatındaki tecrübelerini anlatırken "Bir şeyin her şeyini,her şeyin bir şeyini bilin" dedi.

Gerçekleşen sempozyumun sonunda konuşmacılara teşekkür edilerek, Okul Müdürü Ferhat Öztürk tarafından plaketler takdim edildi. 

Yayın tarihi: 15.12.2016
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Hamilelik döneminde cinselliği bırakmayın!yeniCarpe DiemDolunay Kadıoğlu

Hamilelik döneminde cinselliği bırakmayın!

Gebelik döneminde kadındaki fizyolojik ve duygusal değişiklikler bazen de erkekteki duygusal değişimler, çiftin cinsel yaşamını ister istemez etkiler. Cinsel Terapist Dolunay Kadıoğlu, hamilelikte cinsellik hakkında bilgiler verdi.Devamı >
Evlilik öncesi flört ve önemiyeniPsiko-YorumGöksu Telmaç

Evlilik öncesi flört ve önemi

Sadece magazin dünyasında değil hepimizin yaşamında, çevresinde evlendikten çok kısa süre sonra boşanma haberlerini duyuyoruz. Boşanmaların tek nedeni çiftlerin birbirini az tanımaları değil ancak en önemli nedenlerinden biri.Devamı >
Yengeç burcunda gerçekleşen Yeniay’ın etkileri AstromatikAygül Aydın

Yengeç burcunda gerçekleşen Yeniay’ın etkileri

25 Haziran -12 Temmuz tarihleri arasındaki bu yeni ayın ilk iki haftası, fikir paylaşmak ve geleceğe yönelik planları tartışmak için değerlendirebilirsiniz.Devamı >