Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİ'NE TEKERLEKLİ SANDALYE

Omurilik Felçlileri Derneği'ne tekerlekli sandalye
42 PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Kulübü tarafından ‘’ENGELİME ENGEL OL ‘’ adlı farkındalık semineri hayata geçirildi.

"Bu kadar güzel bir proje içinde bulunmak beni çok mutlu etti. Keşke herkes bu kadar duyarlı ve bilinçli olabilse, yapılan çalışmalar harika olmuş."

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE SOSYAL SORUMLULUK KULÜBÜ’NDEN TÜRKİYE OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİ’NE TEKERLEKLİ SANDALYE

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkan Yardımcısı Semra ÇETİNKAYA ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Üyesi Kadir Çoban’ın yaptığı konuşma güne damgasını vurdu. ‘’Engelime Engel Ol’’ diyen birçok sanatçı ve proje ekibi tarafından çekilen Kamu Spotu sosyal medyada da yayınlandı.

Proje kapsamında dört hafta boyunca 150 kişilik bir öğrenci gurubu üzerinde yapılan anket araştırmaları sonucunda ortaya çıkan veriler Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkan Yardımcısı Semra ÇETİNKAYA ile paylaşıldı. Bütün araştırmalar İstanbul Gelişim Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı, Yrd. Doç. Dr. Emel TOZLU ve öğrencileri Beste YILDIRIM, Oğulcan DEĞERLİ, Melis Sade KUŞKU, Birkan EMANET, Buse DURSUN, Burak DEMİR, ASLIHAN SARAL, Aziz Kemal ESER tarafından ortaya koyuldu. 

  

Yapılan araştırmalar sonucunda araştırmaya katılanların %80’i Engelliler için ayrılmış alanları dikkate aldığını, %52,7’si Kaldırımlarda iniş ve çıkışta kullanabilecekleri rampaları yeterli bulmadığını, %53,4’ü Omurilik felci belirtilerini bilmediğini, %76,6’sı Engellilerin yaşama tam ve etkin katıldığını düşünmediğini belirtti.

  

Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Zait Serarslan, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kemal ERKİŞİ tarafından teşekkür plaketi takdim edilen ÇETİNKAYA ‘’Bu kadar güzel bir proje içinde bulunmak beni çok mutlu etti. Keşke herkes bu kadar duyarlı ve bilinçli olabilse, yapılan çalışmalar harika olmuş.‘’ diyerek memnuniyetini dile getirdi. Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Zait Serarslan ‘’ Katılmış olduğum seminerlerin en güzellerinden biriydi çok duygulandım’’ dedi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kemal ERKİŞİ ise ‘’Semra Hanıma teşekkürlerimi belirterek kendisini çok takdir ettiğimi söylemek isterim’ dedi.

  

Yayın tarihi: 18.05.2017
42 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Çiftlerin birbirlerine alışması zaman alıryeniMutlu Aile Mutlu ÇocuklarObengül Ejder

Çiftlerin birbirlerine alışması zaman alır

Yapılan araştırmalar evliliğin ilk yıllarının evliliğin geleceği üzerinde belirleyici olabilecek kadar kritik olduğunu göstermektedir.Devamı >
Mutfaktaki tehlikelerin farkında mısınız?yeniAilenizin DiyetisyeniM. Turgay Köse

Mutfaktaki tehlikelerin farkında mısınız?

Besin güvenliği hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Mutfağınızda tükettiğiniz gıdalar ne kadar temiz ve hijyenik? Uzman Diyetisyen Turgay Köse mutfağınızdaki tehlikeleri ve almanız gereken önlemleri anlatıyor.Devamı >
Yeniay 25 Mayıs 2017'de İkizler burcunda gerçekleşecekyeniAstromatikAygül Aydın

Yeniay 25 Mayıs 2017'de İkizler burcunda gerçekleşecek

Bu Süper Yeni Ay, yeni enerji ortaya çıkarmadan önce arkada kalan bazı pürüzleri ortaya dökecekDevamı >