Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MAVİ KARTLILARA E-DEVLET ŞİFRESİ

Mavi Kartlılara E-Devlet Şifresi
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
24.05.2011 - 16:00 | Son Güncelleme:

E-devlet şifresi için gerekli belgeler neler?

"Mavi Kart" sahiplerinin yaşadığı e-Devlet şifresiyle ilgili sorun nihayet çözüme kavuştu. Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, mavi kart sahiplerinin yurt dışında konsolosluklardan, yurt içinde ise PTT şubelerinden e-Devlet şifresi alabileceklerini bildirdi.

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, mavi kart sahipleri olan 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun 28. Maddesi ile doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle vatandaşlığı kaybedenlerin ve bu kişilerin çocuklarının e-Devlet şifresi konusunda yaşadıkları sıkıntının çözüme kavuşturulduğu belirtildi.

E-Devlet Şifresi için Gerekli Belgeler

Yapılan düzenlemelerle, 18 yaşını doldurmuş mavi kart sahipleri, vatandaşı oldukları ülkenin yetkili makamlarından alınmış pasaport, nüfus hüviyet cüzdanı, sürücü belgesi ve evlilik cüzdanından birinin yanı sıra, üzerinde TC kimlik numarasının bulunduğu mavi kartı veya nüfus müdürlüklerinden alınan nüfus kayıt örneğini ibraz ederek, e-Devlet şifresi için başvuruda bulunabilecekler.

AA

Yayın tarihi: 24.05.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.