Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KURBAN BAYRAMI’NDA KAÇ GÜN TATİL?

Kurban Bayramı’nda kaç gün tatil?
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
15.09.2015 - 16:55 | Son Güncelleme:

Sabırsızlıkla beklenen Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı tatiliyle ilgili gelişmeler neler? Tatil 9 güne uzatıldı mı?

Bayrama az bir zaman kaldı, herkes Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını merak eder durumda. Konuyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’dan açıklama geldi. İşte, o detaylar…

Topçu 2015 Kurban Bayramı tatili ile ilgili yaptığı açıklamada “Önümüzde Kurban Bayramı var. Ben Kültür ve Turizm Bakanı olarak tatilin birleştirilmesini istiyorum. Bakanlar Kurulu'nda Başbakan'ımıza arzımız olacak. İç turizmin hızlanması açısından inşallah gereği yapılır” dedi.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Arefe: ½ gün 23 Eylül Çarşamba
1.Gün: 24 Eylül Perşembe
2.Gün: 25 Eylül Cuma
3.Gün: 26 Eylül Cumartesi
4.Gün: 27 Eylül Pazar

Yapılan son görüşmelerde Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı konusu netlik kazandı. Resmi kararla bayram tatili 9 gün oldu. Kamu çalışanları 21 Eylül'den itibaren 2,5 gün idari izinli sayılacak.

Hürriyet'in haberine göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamu kurumlarında Kurban Bayramı tatilini dokuz güne çıkaran yazıyı imzaladı. Başbakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Davutoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül'den itibaren iki buçuk gün izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzalamıştır" denildi. Böylelikle 24 Eylül'deki Kurban Bayramı'nın bir gün öncesindeki yarım gün izinle başlayacak olan 4.5 günlük bayram tatili, 19 Eylül Cumartesi gününden 27 Eylül Pazar tarihine kadar devam edecek.

KURBAN BAYRAMI’NI ÇOCUĞA NASIL ANLATMALI? (TIKLAYIN)

Yayın tarihi: 15.09.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.