Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİ YENİ EĞİTİM DÖNEMİNE HAZIR

Kıbrıs İlim Üniversitesi yeni eğitim dönemine hazır
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
05.09.2016 - 14:17 | Son Güncelleme:

Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ) güçlü akademik kadrosu ve yaptığı yeni yatırımlarla eğitim, araştırma ve uygulama alanlarında önemli başarılara ulaşmayı hedefliyor.

Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ), programlarını ve altyapısını güçlendirmeye yönelik faaliyetlerine insan kaynağına, bilgi sistemlerine ve sağlık laboratuvarlarına yaptığı yatırımlarla devam ediyor.

KİÜ, YÖK onaylı 7 bölümü ve çeşitli burs seçenekleri ile bu yıl ÖSYM kılavuzunda yer alarak öğrenci alımına başlıyor. KİÜ, özellikle sağlık ve eğitim alanına iddialı giriyor. Donanımlı sağlık laboratuvarları ile sağlık bilimleri ve sağlık hizmetleri öğrencilerine, teorik bilgilerin yanında modern altyapılı laboratuarlarında pratik becerilerini geliştirme imkanı sunuyor. Güçlenen akademik kadrosu ile fark yaratarak eğitim, araştırma ve uygulama alanlarında önemli başarılara imza atılması hedefleniyor.

Kıbrıs İlim Üniversitesi

KİU Basın Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada "Üniversitenin ilk yılına özel, Hemşirelik lisans programını ücretli tercih ederek yerleşecek öğrencilere 4 yıl, Adalet ve Fizyoterapi önlisans programlarını ücretli tercih ederek yerleşecek öğrencilere 2 yıl boyunca eğitim ücretlerinde % 50 burs fırsatı sunulmakta olduğu" belirtildi. Kıbrıs İlim Üniversitesi olarak öğrencilere en iyi eğitimi almalarını sağlayacak yatırımların ve burs fırsatlarının artarak devam edeceği vurgulandı.

Yayın tarihi: 05.09.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.