Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HEAD & SHOULDERS SPORA YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR!

Head & Shoulders spora yatırım yapmaya devam ediyor!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
09.05.2016 - 16:29 | Son Güncelleme:

Spora yatırımı geleceğe yatırım olarak gören Head & Shoulders, gençlerdeki özgüveni arttırarak gençlerin sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla spora destek olmaya devam ediyor. Dünyanın 1 Numaralı Kepek Şampuanı Head & Shoulders, 2015-16 Spor Toto Basketbol Ligi resmi sponsoru oldu.

TAYFUN ERÜLKÜ 

Tayfun

Genç Milli takımlarda edindiğin tecrübelerin oyuna ve karakterine nasıl bir katkısı oldu?

Genç Milli takımda ilk olarak takımdaşlığı bize en iyi şekilde empoze ettiler ve biz de bunu en iyi şekilde öğrendik. Çünkü her gittiğimiz kamp en az 15 kişilikti ve yaz süreci çok uzundu. Yıldız Takım’da 14-15 kişi bir kere neredeyse üç aya yakın kampta kalmıştık. Bu bize arkadaşlığı, paylaşmayı öğretti ve bu durum basketbolumuza da artı olarak yansıdı. Takım olabilmeyi, kazandığımız takım arkadaşlarımızla yardımlaşmayı biz saha içine de yansıttık. Yıldız Takım’daki oyuncularla 6 sene kamp yaptım, artık onlarla olan arkadaşlığımız, dostluğumuz iyice sağlamlaştı ve kardeş gibi olduk. Bu durum en son Ümit Milli Takımı’nda Avrupa Şampiyonluğu’na yansıdı. Bu sadece 1-2 aylık bir başarı değildi, bu Milli Takım’da yapmış olduğumuz arkadaşlıklar, edindiğimiz tecrübelerle birlikte toplamı 6 ayı kapsayan bir başarıydı.

Bir oyuncu olarak en güçlü yanını ne olarak görüyorsun? Rakiplerin senden neden çekinmeli?

Bir oyuncu olarak en güçlü yanımı 1-1’de adam eksiltme olarak görüyorum. Çabuk ayaklara sahibim ve boş koridorları daha iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Bu konuda özgüvenim tam…

Daha önce bir reklam çekiminde yer aldın mı? Almadıysan düşüncelerini alalım.

Daha önce bir reklam çekiminde yer almadım, burada Head&Shoulders çekiminde çok sıcak bir ortam var. Set ortamı hoşuma gitti tabii. Sezon uzun sürdüğü için basketboldan daha farklı ortamlara giremiyoruz, çok fazla vakit harcayamıyoruz. Böyle lider bir markanın Reklam çekiminde yer almak benim için farklı bir tecrübe oldu.

İlk tecrüben H&S ile oldu, bu konu ile alakalı düşüncelerini alabilir miyiz?

Head&Shoulders dünyaca ünlü bir marka… Bizim ligimize de sponsor. Spora ve sporcuya değer verildiğini hissetmek ve böyle bir reklam çekiminde yer almak beni çok mutlu etti.

Maçlara çıkmadan önce kendini nasıl motive ediyorsun? Özel bir uğurun var mı?

Giyinirken hep sağdan başlarım, formamı sağdan giyerim. Bir de kendim özel dua ediyorum. Tabii en önemlisi kafamın rahat olması ve kendime duyduğum güven… Ne de olsa kazanmak kafada başlar.

Sence iyi bir basketbolcunun olmazsa olmazları nelerdir?

İyi bir basketbolcunun olmazsa olmazı güçlü bir karakterdir çünkü basketbolcuların çok zor bir yaşantısı var, profesyonel bir yaşantınızın olması lazım. Yemenize, içmenize, yaptığınız hareketlere kadar dikkat etmeniz ve disiplinli olmanız lazım. Basketbolcu yaşantısı için öncelikli olarak uyku düzeni önemli, antrenman yapmak çok önemli. Bütün bu saydıklarım iyi olduktan sonra maçta iyi performans gösterebiliyorsun, koçunun gözüne girebiliyorsun. Basketbolcunun olmazsa olmazları düzgün karakterli, disiplinli ve uyumlu olmaktır. Ve tabi her şeyden önemlisi çok çalışmaktır.

Spor Toto Basketbol Ligi şu anda Avrupa’nın en iyi ligi olarak gösteriliyor. Sen de bu ligin önemli oyuncularından birisin. Bu konudaki görüşlerini alabilir miyiz?

Ben de Avrupa’nın en iyi liginde oynadığımı düşünüyorum. Çok önemli oyuncularla birlikte oynuyoruz. Bu durum gelişimimiz ve geleceğimiz için çok önemli. Ligimize gelen oyuncu ve koçların kalitesi bizi de etkiliyor. Michael Roll gibi bir oyuncuyla birlikte oynayınca bende geliştiğimi hissediyorum açıkçası. Ve hani derler ya “kimin kimi yeneceği belli olmaz” işte bu bizim ligimiz için oldukça geçerli laf. Hiçbir maç garanti değil her maç için çok çalışmak gerekiyor. Bundan birkaç yıl önce Anadolu Efes, Fenerbahçe, Ülker gibi takımlar alt kademedeki maçlara Avrupa kupalarından sonra rahat rahat gidebiliyorlardı. Bu tamamen ligimizin kalitesinin arttığının göstergesidir. 

Yayın tarihi: 09.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.