Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GEZİCİ SAĞLIK MERKEZLERİ KALKIYOR

Gezici Sağlık Merkezleri Kalkıyor
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre gezici sağlık merkezlerine ihtiyaç yok.

Sağlık Bakanlığınca yapılan bir açıklamaya göre, özel sağlık kuruluşlarının gezici sağlık hizmeti sunmasına gerek kalmadığı için kaldırılmasına karar verildi.

Gezici sağlık hizmetlerine neden ihtiyaç kalmadığı ise şu açıklamayla dile getirildi:

“Bu düzenlemeler kapsamında gezici sağlık araçları ve mobil sağlık üniteleriyle verilen gezici sağlık hizmeti uygulamalarında, zaman zaman etik olmayan ve özellikle bazı özel sağlık kuruluşlarının mevzuat hükümlerine aykırı olarak, kuruluşları lehine talep oluşturmaya yönelik fiil ve davranışlarda bulundukları Bakanlığımızca müşahede edilmiştir.

Ayrıca aile hekimliği ve evde bakım hizmetleri uygulamalarının ülke genelinde yaygınlaştığı, Bakanlığımıza bağlı birinci basamak sağlık kuruluşlarınca da tarama ve mobil sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülüyor olması hususları göz önüne alındığında, özel sağlık kuruluşlarınca gezici sağlık hizmeti sunulmasına ihtiyaç kalmadığına karar verilmiştir. Bu nedenle gezici sağlık hizmetlerinin uygulanması ile ilgili hususlar yeniden belirlenmiştir.

Belediyeler, kamuya yararlı dernek ve vakıflar ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından, özel mevzuatı gereğince sağlık taraması yapılmak istenmesi halinde ise taramanın özelliği, kapsamı, yer ve süresi belirtilerek, tarama yapılacak ilin sağlık müdürlüğü aracılığıyla öncelikle Bakanlığımızdan ön izin alınması gerekmektedir.”

AA

Yayın tarihi: 23.12.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

bence de aile hekimligi daha guzel oldu gibiiii

22.03.2011 15:33:37 gülşah kaplan
  
Hamilelik döneminde cinselliği bırakmayın!yeniCarpe DiemDolunay Kadıoğlu

Hamilelik döneminde cinselliği bırakmayın!

Gebelik döneminde kadındaki fizyolojik ve duygusal değişiklikler bazen de erkekteki duygusal değişimler, çiftin cinsel yaşamını ister istemez etkiler. Cinsel Terapist Dolunay Kadıoğlu, hamilelikte cinsellik hakkında bilgiler verdi.Devamı >
Evlilik öncesi flört ve önemiyeniPsiko-YorumGöksu Telmaç

Evlilik öncesi flört ve önemi

Sadece magazin dünyasında değil hepimizin yaşamında, çevresinde evlendikten çok kısa süre sonra boşanma haberlerini duyuyoruz. Boşanmaların tek nedeni çiftlerin birbirini az tanımaları değil ancak en önemli nedenlerinden biri.Devamı >
Yengeç burcunda gerçekleşen Yeniay’ın etkileri AstromatikAygül Aydın

Yengeç burcunda gerçekleşen Yeniay’ın etkileri

25 Haziran -12 Temmuz tarihleri arasındaki bu yeni ayın ilk iki haftası, fikir paylaşmak ve geleceğe yönelik planları tartışmak için değerlendirebilirsiniz.Devamı >