Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EODEV.COM KÜRESEL ÖĞRENME TOPLULUĞUNA KATILIYOR!

Eodev.com küresel öğrenme topluluğuna katılıyor!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
30.09.2015 - 15:44 | Son Güncelleme:

Türk öğrenciler, yeni uygulama ile dünya çapındaki bilgi havuzuna güç ortağı oluyor! Eodev.com, iOS ve Android platformlarındaki yeni Brainly ortak mobil uygulaması ile birleşecek ve tek bir çatı altında, dünya çapında bir ortak öğrenme projesinin önemli üyeleri arasındaki yerini alacak.

Yeni ortak uygulama sayesinde, 35 farklı ülkeden, aylık 40+ milyon kullanıcıya doğrudan bilgi aktarımı sağlanabilecek. Uygulama, farklı ülkelerdeki öğrencilerin, kendi eğitim sistemlerine uygun olarak en doğru bilgiye ulaşabilmeleri için yerel bir arayüz ve bilgi tabanı il hizmet vermeye devam edecek. Bugünden itibaren Türk öğrenciler, Eodev.com uygulamasını, Google Play ve AppStore mağazalarında “Brainly” ismi ile kullanacaklar. 

Kullanıcılar uygulamayı buradan indirebilecekler: http://redirect.hurriyet.com.tr/default.aspx?url=https://bnc.lt/m/XetsEchhgn

Eodev.com, kurulduğu 2012 y ılından beri gösterdiği başarı ivmesiyle Türkiye’de aylık 5 milyondan fazla öğrenciye zorlandıkları ders konularında birbirlerine yardımcı olma imkanı sunmaya devam etmektedir. Global bir platforma geçiş ile Brainly, Türk öğrencilere daha modern bir bakış açısı altında, daha geniş bir bilgi tabanı sunacaktır.

BRAİNLY NEDİR?

Brainly, milyonlarca öğrenciyi, pek çok öğretmen ve eğitim gönüllüsünü, okul derslerinde birbirlerine ücretsiz yardım edebilmeleri için bir araya getiren çok özel bir sosyal eğitim topluluğudur. Portal, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına öğrencilere eşsiz bir fırsat sunmaktadır. İnternet erişimine sahip herkes, aradığı ders konusunu ya da sorularını bulmak üzere ortak bilgi veri tabanından yararlanabilir ya da topluluğa danışabilir; karşılığında ise, cevap bekleyen diğer öğrencilere yardımda bulunabilir.

Brainly’nin CEO’su Michał Borkowski, yeni küresel mobil uygulamayı şöyle ifade ediyor: “Tüm öğrenciler için bilgiye erişimi daha hızlı ve daha kolay kılıyoruz. Yeni arama motoru fonksiyonusayesinde öğrenciler, sınavlara hazırlanırken, kompozisyon veya performans ödevleri ile ilgili sınıf projeleri yaparken ihtiyaç duyabilecekleri herhangi bir ders konusunu araştırabilecekler.

Tüm konuların ve sınıf seviyelerinin tek bir uygulamada toplanması ile gereken bilgiye ulaşmak çok daha kolay olacak! ” Yenilenen modern tasarımlı mobil uygulama sayesinde, servis kalitesi, servis hızı ve en önemlisi topluluk verimi artırılabilecek. Navigasyon şimdi daha sezgisel ve ortak veri tabanı kullanımı daha da erişilebilir hale geliyor.

NASIL KULLANILIR?

Eodev üzerinden, anlamadığınız ya da daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunuz okul dersinizle ilgili bir soru sorup, sadece birkaç dakika içinde başka bir öğrenciden anlaşılabilir bir cevapalabilirsiniz. Bazılarınız, “ben her şeyi bilirim” diyenlerden ise, engin bilgilerini kullanarak cevap bekleyen diğer öğrencilere yardım edebilirsiniz! Ne kadar yardımcı olursanız, o kadar teşekkür ve puan toplar, Acemi’den Dahi’ye kadar farklı rütbeler kazanarak toplulukta lider moderatörler olabilirsiniz.

Yayın tarihi: 30.09.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.