Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUK İSTİSMARINA KARŞI ETKİLEYİCİ KAMPANYA!

Çocuk istismarına karşı etkileyici kampanya!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
05.04.2016 - 12:05 | Son Güncelleme:

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre her 5 kadından ve her 13 erkekten biri çocukluğunda cinsel istismara uğruyor. Türkiye’de ise son 5 yılda çocuğa karşı cinsel istismar tam tamına yüzde 50 arttı!

çocuk istismarı

Almanya’da Innocence in Danger isimli bir sivil toplum örgütü tam da bu noktaya çok çarpıcı bir kampanyayla dikkat çekti. Öyle ki kampanyanın sarsıcı görselleri sosyal medyada hızla yayılıyor.

“Bazı dokunuşların izi geçmez” sloganıyla git gide yayılan çocuk istismarı ve şiddete karşı farkındalık yaratmayı amaçlıyorlar. Kampanya fotoğrafları ise oldukça etkileyici. İstismara uğrayan çocukların bedenlerinde ve o masum ruhlarında bir ömür boyu kalacak izleri çarpıcı bir şekilde yüzümüze vuruyor.

çocuk istismarı

Kampanyanın en önemli noktası ise, taciz ve şiddetin yetişkinler dışında çocuklarda da çok yıpratıcı ve kalıcı etkileri olduğunu vurgulaması. Ayrıca yetkililerin seslerinin daha gür çıkması adına mesaj veriyor. Çünkü taciz ve tecavüze karşı daha yüksek sesle tepki göstermek ve mücadele etmek gelecek nesiller için boynumuzun borcu…

Hürriyet

Yayın tarihi: 05.04.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.