Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BİLİNÇLİ ANNELER OKULU AÇILIYOR!

Bilinçli Anneler Okulu açılıyor!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
09.01.2015 - 14:10 | Son Güncelleme:

‘Bilinçli Anneler Okulu’ anneleri bilinçlendirmek amacıyla 12 Ocak 2015 tarihli açılış kokteyliyle kamuoyuna tanıtılıyor.

“Bilinçli anne olmak; çocuğuna sevgisini koşulsuz ve filtresiz vermektir” şiarı ile başlatılan ve şimdiye kadar binlerce anneyle buluşan bu proje şimdi İstanbul’un 7 ilçesinde annelere çocuk gelişimi, alt ıslatma, tırnak yeme, kekemelik, ergenlik, motivasyon bozukluğu, madde bağımlılığı, internet, TV, Telefon bağımlılığı, hiperaktivite gibi birçok soruna bilimsel pedagojik çözümler sunuyor.

Aynı zamanda parçalanmış ailelere, yetim, öksüz kalan, şiddet gören, istismara uğrayan, madde bağımlısı olan çocuklara ulaşarak onlara ve ailelerine ücretsiz doğru eğitim, danışmanlık, terapi desteği vererek daha sağlıklı, iletişimleri güçlü bireyler haline gelmeleri sağlanıyor.

Projenin kurucusu Uzman Psikoterapist/Pedagog Soner Koşan, “Bilinçli Anneler Okulu Projesi” nin bir sosyal toplumsal sorumluluk ve eğitim projesi olduğunu belirterek;

“Her insanın terapiye ihtiyacı vardır. Maalesef günümüz şartlarında doğru bilgiye ve profesyonel danışmanlığa ulaşmak ya çok pahalı veya çok zor. Biz bu proje ile birlikte ailelerin kendi aralarında yaşadıkları güncel ve kronik sorunlarını uzmanlar öncülüğünde çözmek istedik ve bunu da bugüne kadar 5 ilçede 12.000’den fazla anneyle başardık. Bugün 7 ilçede yapmaya başladık seneye sponsorlarımızın ve yerel yönetimlerimizin destekleri ile İstanbul’un 39 ilçesinde bu projeyi yaygınlaştırmak istiyoruz.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti

Değerli kaymakamlarımız ve Milli Eğitim müdürlerimiz bu projeye inanarak güç verdiler. Şişli Belediyemiz bu projeye destek vererek eğitim alanında annelerin yanında olarak öncülük yapmıştır. Şişli Belediye Başkanımız Sayın Hayri İnönü şahsında tüm Şişli Belediyesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Şimdi sorumluluğumuz daha da arttı. Eğitimlerimiz ve danışmanlıklarımızı büyük bir titizlikle yapıp annelerle yaptığımız anketlerle hizmet kalitemizi daha da arttırıyoruz.

Bu proje ile birlikte yalnız eğitim vermiyoruz aynı zamanda Rehber öğretmenlerimize üniversite onaylı mesleki 450 saatlik Aile Danışmanlık sertifikasyonu veriyoruz ve dezavantajlı maddi durumu yetersiz olan aile ve çocuklara ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Kaymakamlıkların onayıyla yürütülen proje Şişli İlçesinde Şişli Belediyesi'nin destek ve katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Kaymakamlar, Milli Eğitim Müdürleri, Belediye Başkanları, Okul Müdürleri ve Annelerin bir araya geleceği "Bilinçli Anneler Okulu" açılış kokteylinde aynı zamanda birçok iş adamı, dernek ve vakıf başkanı da katılacak.

Yayın tarihi: 09.01.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.