Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AVENE, FRANSA’YA TEDAVİ İÇİN YİNE HASTA GÖNDERDİ

Avene, Fransa’ya tedavi için yine hasta gönderdi
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
06.07.2014 - 16:35 | Son Güncelleme:

21 günlük termal kür terapisi uygulanacak.

Pierre Fabre Dermokozmetik bünyesinde bulunan Eau Thermale Avene, geçtiğimiz yıl Atopik Dermatit’li bir hastayı Fransa’daki Avéne Hidroterapi Merkezi’ne tedaviye götürmüştü. 21 günlük başarılı tedaviden sonra hasta %54'lük iyileşme ile Türkiye’ye dönmüştü. Avéne Dermokozmetik, bu yıl da Termal Su tedavisi için Atopik Dermatit hastası Bora Evcen’i Fransa’ya götürüyor.

Pierre Fabre Dermokozmetik Türkiye, Dermatoloji Uzmanı Prof.Dr. Necmettin Akdeniz ve Uzman Dr. Burçe Can Kuru tarafından takip edilen 9 yaşındaki Bora Evcen’i, geçtiğimiz günlerde Fransa’daki Avéne Hidroterapi Merkezi’ne uğurladı.

Fransa’nın güneyinde Avène kasabasında yer alan Avène Hidroterapi Merkezi’ndeki 3 haftalık tedavi sürecinde Bora Evcen’e refakatçi olarak annesi Yelin Evcen ve babası Bülent Evcen eşlik edecek. Avène Hidroterapi Merkezi’nde 21 gün uygulanacak termal kür terapi ve tedavisi sayesinde hastalığın belirtilerinin azalması, hastalığın atak dönemlerinin oluşumunun gecikmesi, yoğun ilaç kullanımına ara verilmesi bekleniyor.

Pierre Fabre Dermokozmetik Türkiye Ülke Direktörü Orhan Koçer, atopik dermatit hastalarının yaşam kalitesini arttırmak, kaşıntı ve cilt kuruluğunun yarattığı olumsuz etkilkeri hafifletmek için önemli bir tedavi alternatifi sunan Avène Hidroterapi Merkezi'ne geçen senenin ardından, bu yıl da bir hastayı daha göndermekten mutlu olduklarını belirtti.

Kaynağı Fransa’nın Avéne kasabasından gelen Avéne Termal Suyu 1811’den beri hiç değişmeyen bileşimlere sahip ve içerisinde hiçbir bakteri barındırmayan kaynağında sabit
sıcaklık 25.6 derece.
 

Yayın tarihi: 06.07.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.