Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

AİLE BÜTÇENİZİ PLANLAYIN

Aile Bütçenizi Planlayın
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
24.09.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Her ay sıkıntı ve stres yaşamak istemiyorsanız aile bütçenizi planlamaya başlayın.

Her ay sıkıntı ve stres yaşamak istemiyorsanız aile bütçenizi planlamaya başlayın. Yaşam standardınızı da düşürmeden, tasarruf edebileceğiniz bu fikirleri mutlaka uygulamaya geçin.
 
Alışverişe Yalnız Çıkın
 
Alışverişe özellikle çocuklarınız olmadan yalnız çıkmalısınız. Çocuklar mutlaka her gördüklerini isteyeceklerdir. Bu da sizin hem zamanınızı, hem enerjinizi hem de bütçenizi olumsuz yönde etkilemesine sebep olacaktır.
 
Ayrıca alışveriş mağazalarındaki tuzaklardan da kaçının. Gerçekten ihtiyacınız olmayan ürünlere indirimde olduğu için boşuna para harcamayın. 
 
Mutfak Alışverişinizi Kendi Mahallenizden Yapın
 
Eğer güvenilir bir yerden yiyecek ve içeceklerinizi almak istiyorsanız, bildiğiniz manavları ve kasapları tercih edin. Marketlerde satılan ürünlerden hem daha uygun fiyata satın alabilir hem de pazarlık etme imkanı bulabilirsiniz.
 
Sebze ve Meyvelerinizi Kendiniz Yetiştirin
 
Domates ve biberinizi yetiştirmek sizin elinizde. Bunun için bahçeli bir evinizin olması şart değil. İstedikten sonra balkonunuzda hatta mutfak pencerenizin içerisinde bile sebze ve meyvenizi yetiştirmeniz mümkün. 
 
Böylelikle hem tasarruf etmiş olursunuz hem de çocuklarınıza hormonsuz, organik besinler yedirebilirsiniz.
 
Yiyecekleri Pişirdikten Sonra Dolapta Saklayın
 
Yemekten sonra her kalan yiyeceği çöpe dökmeyin. Çocuklarınızın yemediklerini poşet ya da kaplara koyup dondurucuda saklayın. Tabii ki dolapta her yemeği saklamanız mümkün değil; ayrıca yiyeceklerinizi en fazla 1,2 gün içerisinde tüketin. 
 
Tüm bu önerileri uygulamaya başlarsanız daha planlı ve bilinçli alışveriş yapabileceksiniz. Böylece aile bütçenizde ne kadar tasarruf ettiğinizi siz de göreceksiniz. 
Yayın tarihi: 24.09.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

bu devirde geçim çokkkk zorrr çokkkkkk

22.03.2011 17:34:00 gülşah kaplan