Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AFİLLİKİTAP KADINLARIN GELECEĞİ İÇİN KOLLARI SIVIYOR!

Afillikitap kadınların geleceği için kolları sıvıyor!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
09.01.2015 - 15:05 | Son Güncelleme:

Türkiye’nin ilk online fotokitap hizmeti olarak kurulan Afillikitap.com kadınlara sermayesiz girişimcilik fırsatı sağlıyor.

Doğum, kına gecesi, nişan, düğün, doğum günü gibi özel günlerde çekilen fotoğraflar için fotokitap yapmak hızla bir alışkanlık haline dönüşüyor ve bu alışkanlık yeni bir iş kolunu da beraberinde getiriyor: Fotokitap yapmak isteyen ancak zamanı ya da bilgisayar ve tasarım ile arası olmayanların albümlerini yapmak!

Büyüme potansiyeli ABD ve Avrupa’da yıllık %25 olan fotokitap sektörünün Türkiye’deki öncüsü olan Afillikitap'ın kurucusu Sertaç Yerlikaya, online self-servis hizmetin büyük ilgi gördüğünü ancak pek çok müşterinin zamansızlıktan fotokitaplarını yapamadığını söylüyor.

Kadın girişimciler için iş fırsatı ise tam da bu noktada doğuyor.

Fotoğrafı, tasarımı ve insanlarla iletişimi seven, her yaştan kadın girişimcinin güvenli bir şekilde, kendi bilgisayarı ile, evinden çalışarak hazırlayabileceği fotokitaplar, online olarak baskıya gönderiliyor ve kargoyla müşteriye ulaştırılıyor

Kadın girişimcilere afilli destek!

Kadın girişimcilerin önce yakınlarının albümlerini düzenleyerek, hem işi öğrenebileceğini, hem de referans fotokitaplar oluşturacağını söyleyen Yerlikaya, ‘’Girişimcimize yol boyunca fotoğraf makinesi alım desteği, ücretsiz pazarlama malzemeleri, ücretsiz web sitesi ve internette ilan alanı sağlayarak pazarlama konusunda destek vermeye hep devam edeceğiz.’’ diyor.

Kadınlar için hem girişimci olma, hem de eğitim alma fırsatı!

Afillikitap.com, isteyen kadın girişimcilere, daha iyi fotoğraflar çekmeleri ve Afillikitap.com’un tasarım özelliklerini daha iyi kavramaları için usta fotoğrafçılar ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu eğitimcilerden eğitim imkanları da sağlıyor. Böylece kadın girişimciler, özel günlerinde müşterilerine fotoğraf hizmeti sunma ve sınıf yıllıkları gibi daha büyük projeleri yönetme yetkinliği de kazanıyor.

Afillikitap’ın kurucusu Sertaç Yerlikaya, bir girişimci olarak para kazanmanın ötesinde başka kadınların hayatlarında da fark yaratmak ve onların refahını artırmak için iş modellerini gözden geçirdiklerini ve kadın girişimcilere sıfır sermaye ile iş kurma desteği sağlamanın önümüzdeki dönemde Afillikitap.com'un en büyük önceliği olacağını belirtti.
 

Yayın tarihi: 09.01.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.