Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

9 YAŞINDAKİ ÇOCUK NASA’YA İŞ BAŞVURUSU YAPTI

9 yaşındaki çocuk NASA’ya iş başvurusu yaptı
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
08.08.2017 - 11:45 | Son Güncelleme:

Geçtiğimiz günlerde NASA’nın duyurduğu “Gezegen Koruma Memuru” iş ilanı için ABD’nin New Jersey eyaletinden 9 yaşındaki Jack Davis başvuru yaptı.

Yılda 124.406 ila 187 bin dolar gibi bir maaşla “Gezegen Koruma Memuru” aradığını duyuran NASA’ya dokuz yaşındaki Jack Davis’ten şöyle bir mektup geldi:

Sevgili NASA,

Adım Jack Davis ve gezegen koruyucusu görevi için başvurmak istiyorum. Dokuz yaşında olabilirim ama bu iş için uygun olduğumu düşünüyorum. 

Böyle düşünmemin nedenlerinden biri, kız kardeşimin benim uzaylı olduğumu söylemesi. Ayrıca, görebileceğim neredeyse tüm uzay ve uzaylı filmlerini izledim. Marvel Agents of S.H.I.E.L.D’ı izledim ve Men in Black’i de izlemeyi umuyorum. Video oyunlarında çok iyiyim. Gencim, yani uzaylı gibi düşünmeyi öğrenebilirim.

 NASA'ya iş başvurusu 

Jack Davis’in başvurusunu cevapsız bırakmayan NASA Gezegen Bilimi Direktörü Dr. James L. Green, küçük çocuğa cesaret verici bir mektupla yanıt verdi:

Bir “Gezegen Koruyucusu” olduğunu ve NASA’da gezegen koruyucusu olmakla ilgilendiğini duydum. Bu harika! 

Gezegen koruyucusu mevkiimiz gerçekten havalı ve çok önemli bir iş. Bu göreve getirilen kişi Ay’dan, asteroidlerden ve Mars’tan Dünya’ya numunelerle birlikte mikropları da getirmemizi engellemek için çalışacak. Ayrıca, güneş sistemini keşfederken, diğer gezegenleri ve ayları bizim mikroplarımızdan koruyacak. 

Bize yardım etmeleri için geleceğin parlak bilim insanlarına ve mühendislerine daima ihtiyacımız var; bu nedenle umarım sen de sıkı çalışıp okulda başarılı olursun. Bir gün seni de NASA’da yanımızda görmeyi umuyoruz!

Yayın tarihi: 08.08.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Çocuk masumiyeti sempatisi üzerine bir şansını deneyen anne baba olayı bence

09.08.2017 08:16:17 hakan kaya