Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

2016 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2016 Kurban Bayramı ne zaman?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
17.08.2016 - 07:48 | Son Güncelleme:

Ramazan Bayramı'ndan sonra olan Kurban Bayramı’nın tarihi merak edilmeye başlandı. ‘Kurban bayramı ne zaman? Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramı kaç gün tatil olacak?’ gibi sorular akıllardaki yerini almaya başladı. İşte o soruların cevabı haberimizde...

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı 2015 yılında 23 Eylül Çarşamba günü başlamış 27 Eylül Pazar günü bitmişti. En çok merak edilen soru ise 2016 yılı Kurban Bayramı ne zaman? Hicri takvime göre Zilhicce aynının onuncu gününden itibaren 4 gün boyunca kutlanan Kurban Bayramı bu yıl 12 Eylül Pazartesi gününe denk geliyor. 11 Eylül Pazar günü Kurban Bayramı’nın Arefesi. 4 gün süren bayram 15 Eylül Perşembe günü son buluyor.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Peki Kurban Bayramında kaç gün tatil olacak? Arefe günü ile birlikte 4 buçuk gün tatil olacak ancak cuma gününün Kurban Bayramı tatiline katılıp katılmayacağı merak konusu.

Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Kurban Bayramı her sene 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık 33 senede bir Kurban Bayramı aynı tarihlere tekabül eder.

Yayın tarihi: 17.08.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.