Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GELİN 62, DAMAT 9 YAŞINDA!

Gelin 62, damat 9 yaşında!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
22.07.2014 - 10:30 | Son Güncelleme:

Damat Sanele Masilela: “Gerçekten çok istediğim için evlendim.”

Güney Afrika’nın Mpumalanga vilayetinde geçen yıl evlenen 62 yaşındaki Helen Shabangu ve 9 yaşındaki Sanele Masilela bu sene evliliklerini yenilediler. Gelen tepkiler üzerine Sanele’nin ailesi bunun sadece sembolik bir tören olduğunu ve yasal olarak bir bağlayıcılığı olmadığını söyleyerek evliliği destekledi.

Geçen sene smokin ve gelinlik giyerek evlenen çift, ikinci kez evlilik yemini ettikleri bu seferki törende geleneksel kıyafetler giydi. Gelinin 30 yıllık eşi ve beş çocuğunun da katıldığı törene yaklaşık 100 kişi davetliydi.

Köylüler bu evliliği “mide bulandırıcı” bulsa da Sanele’nin ailesi bunun sadece sembolik bir tören olduğunu ve yasal olarak bir bağlayıcılığı olmadığını söyleyerek evliliği destekledi. Aile evlilik mesajını “cennetten” aldığını belirtip törene yaklaşık 4 bin lira harcadı.

"Oğlum heyecanlı ve mutlu"

Küçük çocuğun 47 yaşındaki annesi evlilikle ilgili düşüncelerini şöyle belirtti:

“Bu evlilik atalarımızın istediği bir şeydi. Eğer onları evlendirmeseydik ailenin başına çok kötü şeyler gelecekti. Oğlum da halinden memnun. Kendisi bundan utanç duymuyor; aksine heyecanlı ve mutlu.”

"Gerçekten çok istediğim için evlendim"

Dokuz yaşındaki Sanele ise duygularını şöyle ifade ediyor:

“Gerçekten çok istediğim için evlendim. Atalarımızın istediğini yaparak onları mutlu ettik ama okula gidip çalışmam gerekiyor. Zamanı gelince kendi yaşımda bir kadınla evleneceğim.”

Sanele’nin büyükannesi yaşındaki gelin Helen de “Atalarımızın istediğini yaptığımız için mutluyum. Sanele beni seçtiği için ve ailem de bunu anlayışla karşıladığı için çok şanslıyım” sözleriyle evliliğinden çok memnun olduğunu dile getirdi.

Gelinin eşi Alfred de bu durumdan rahatsız olmadıklarını ve insanların ne dediklerini umursamadıklarını dile getirdi. Herhangi bir evlilik belgesi imzalamayan çift, birlikte yaşamıyor. Her ikisi de normal hayatlarına devam ediyor.

Yayın tarihi: 22.07.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.