Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ZAYIF GÖSTEREN SAÇ MODELLERİ

Zayıf gösteren saç modelleri
PAYLAŞIM
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
30.07.2015 - 12:00 | Son Güncelleme:

Zayıf gösteren saç modelleri ile yuvarlak hatlara sahip, dolgun yüzünüzü olduğundan daha zayıf gösterebilirsiniz. İşte zayıf gösteren saç modelleri…

Asimetrik bob kesimli modeller

Zayıf gösteren saç modelleri içinden arkası kısa öne doğru uzayan saç modeli, yani asimetrik bob kesimi yüzü ince gösterir. Fakat asimetrik kesimlerde dikkat edilmesi gereken nokta hacimdir. Bu kesimi kullanırken saçlarınızın yapısını da göz önünde bulundurarak hareket edin.

saç

Katlı ve uzun saç modelleri

Çenenin altına kadar uzanan katlar, çene hattını aşağı çeker ve yüzü daha ince gösterir. Zayıf gösteren bu model ortadan ayrılmış uzun saçlarda oldukça etkilidir. Katlı kesilmiş uzun saçlar, saçınızın ağırlığını yüzünüze göre dengeler ve yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar.

Yandan ayrılmış saç modelleri

Zayıf gösteren saç modelleri arasında olan yandan ayrılmış saçlar, yüz oranını daha ince gösterir. Eğer yuvarlak yüz hatlarınız varsa kesinlikle saçlarınızı ortadan ayırarak kullanmamalısınız. Ortadan ayrılan saç, yüz silüetini daha yuvarlak gösteriyor!

 

Perçemli atkuyruğu modeller

Atkuyruğu modelini yaparken yüzünüzün etrafında bıraktığınız her perçem, daha zayıf bir görüntü ortaya çıkarır. Zayıf gösteren bu modeli yaparken, sıkıca tüm saçınızı toplamak yerine birkaç perçemi yanlardan yüzünüze düşürebilir, daha zayıf görünebilirsiniz.

 

Kaçınmanız gereken kesimler ve modeller;

 • Çene hizasında kesilen küt saçlardan kaçınmalısınız. Yuvarlak ve toplu yüzünüz varsa küt kesim saç modelleri yüzünüzü olduğundan daha geniş gösterecektir.
 • Düz ve kalın kakül kestirmeyin. Yuvarlak yüz hatlarınızı basık ve geniş göstereceğinden doğru bir seçim olmayacaktır.
 • Yuvarlak ve toplu yüze sahipseniz ultra kısa saç kesimlerinden uzak durun. Kısa saç tüm dikkati yüz hatlarınıza ve yanaklarınıza çekecektir.
 • Mümkün olduğunca düz saç tercih etmemelisiniz. Özellikle düzleştirici ile yapılmış, yanaklarınıza yapışmış saçlar yüzünüzü kilolu gösterecektir. İhtiyacınız olan ise hafif dalgalı, hacimli saçlar… 
Yayın tarihi: 30.07.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.