Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YÜZ VE BOYUNDAKİ SARKMALARA AMELİYATSIZ ÇÖZÜM: V LİFT

Yüz ve boyundaki sarkmalara ameliyatsız çözüm: V Lift
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
10.08.2016 - 09:39 | Son Güncelleme:

Oldukça kolay, üstelik ağrısız...

Medikal Estetik Sertifikalı Tıp Doktoru Mehtap Uğur Sevilmiş, ciltte iple ağ örme tekniğinden bahsetti. ‘V lift’ olarak da bilinen bu yöntem aslında oldukça kolay ve ağrısız bir şekilde cilt gerginliğini artırmada kullanılıyor.

İşlem sırasında kullanılan materyal PDO (polydioxanol) ameliyatlarda kullanılan ve hastanın içinde erimeye bırakılan iplerin ana maddesidir. Bu ipler ince kanüllerin yani borucukların içine yerleştirilir. Yapılan işlem, hastanın seçilen sorunlu bölgelerine bu kanüllerle girip ipi orada bırakmak olarak özetlenebilir. Böylece ip dokuda erirken bir iyileşmeye neden olacak bu da o bölgede kanlanmanın, kollajen sentezinin artmasına, cildin kendini yenilemesini sağlayacaktır.

Yüz germe

Kullanılan PDO’lar iki çeşittir:

• Biri düz ipler olup ciltte rejenerasyon için kullanılır. Sonuçlarında sarkmaların fazla düzelmesi beklenmezken, cildin daha parlak, daha canlı, daha sağlıklı, daha enerjik ve daha genç görünmesi hedeflenir.

• İkinci çeşit iplerde ise asıl hedef sarkmalardır. İplerin sağladığı görüntü ortalama 1-1,5 yıl kadar sürmekle beraber kişiye göre değişkenlik gösterir. En iyi sonuçlar her iki çeşit ipin birlikte kullanıldığı durumlardır.

Doğru ip, doğru hekim, doğru hasta kombinasyonu bir araya geldiğinde sonuçlar da şüphesiz iyi olacaktır.

Medikal Estetik Sertifikalı Tıp Doktoru Mehtap Uğur Sevilmiş

doktorsitesi.com 'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
Yayın tarihi: 10.08.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.