Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE TAKI SEÇİMİNİZ NASIL OLMALI?

Yüz şeklinize göre takı seçiminiz nasıl olmalı?
2 PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
03.04.2014 - 14:00 | Son Güncelleme:

Yuvarlak bir yüzünüz varsa damla kesimli küpeler tercih etmelisiniz.

Takacağınız mücevheri doğru seçerek ifadenizi dengeler, yüz şeklinizin istediğiniz gibi algılanmasını sağlayabilirsiniz. Mücevher Tasarımcısı Olcay Keskin, yüz şeklinize ve ten renginize göre doğru mücevher seçmenin inceliklerini anlattı.

Öncelikle yuvarlak, oval, kalp ya da kare yüz şeklinden hangisine sahip olduğunuzu bulmak için bir aynadan faydalanmanız gerekiyor. Aynaya büyük bir oval çizip yüzünüzün bu ovalin dışına taşıp taşmadığına bakmalısınız. Taşmışsa eğer yuvarlak yüz yapısına, bu ovale sığıyorsa oval yüz yapısına, sadece çeneniz ovalin dışında kaldıysa kalp yüz yapısına, köşeler dışarıda kaldıysa kare yüz yapısına sahipsiniz demektir.

YUVARLAK YÜZ YAPINIZ VARSA...

Asla daire şeklinde bir küpe tercih etmeyin. İçinde toplar olan tasarımlar ya da iç içe geçmiş yuvarlaklar da sizin için uygun olmayacaktır. Size en uygun tasarım damla ya da markiz kesimlerdir. İnce ve uzun tasarımlar da yine yüz şeklini dengeleyecektir. Kolye için ise uzun tasarımlar uygun olacaktır. Özellikle boyundan göğüs kısmına doğru tek bir sallantısı olan kolye tasarımları yuvarlak yüz yapısına çok yakışır.

Yayın tarihi: 03.04.2014
2 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.