Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YENİ YILA GİRERKEN GENÇLEŞMEK İSTER MİSİNİZ?

Yeni yıla girerken gençleşmek ister misiniz?
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.12.2014 - 10:40 | Son Güncelleme:

Cerrahi işlem gerektirmeden uygulanan dolgu yöntemi ile yepyeni biri olabilirsiniz.

Bir yıl daha bitiyor. Zamanı durdurmak kaçınılmaz belki ama yeni gelen yılı gençlik ve güzellikle karşılamak mümkün. Prof. Dr. Akın Yücel ve Dr. Aysun Mamak, cerrahi işlem gerektirmeden uygulanabilen ve en çok tercih edilen dolgu yöntemlerini anlattı.

Vücudumuzdaki küçük kusurlar; şimdi çok kısa sürelerde yok edilebiliyor, üstelik cerrahi işlem gerektirmeden. Klinik ortamda kısa sürede uygulanabiliyorlar. İyileşme dönemi gerektirmiyor ve etkileri hemen gözlenebiliyor.

Cildin her tabakasına ayrı yapıda uygulanabiliyor. Her tabakasını ayrı şekilde tedavi etmeye ve şekillendirmeye fırsat sağlıyor. Bu sayede tonusu kaybolmuş cilt toparlanıyor ve başka birine dönüşmeden daha genç bir görünüm kazanıyor. Yeni teknikte iğne yerine kanülle yapılması, morarma ve şişmeyi son derece azaltıyor. Dolgu maddesi olarak; vücudun kendi doğal yapısında olan hyalüronik asiti tercih ediliyor. Eriyebilir bir madde olması, ciltle uyumunu ve daha doğal bir görünüm elde etmemizi sağlıyor.

Bu yöntemle hangi sorunlar giderilebilir?

Hyalüronik asit dolguları ile yüz hatlarını belirginleştirmek, kaşları yükseltmek, dudakları dolgunlaştırmak, göz altı çukurluklarını doldurmak, çeneyi uzatmak, ince kırışıkları ve sivilce izlerini gidermek mümkün. Dolgu uygulamaları ile burun da şekillendirilebilmekte, geçirilmiş burun ameliyatlarına ait hatalar düzeltilebilmekte. Göz altı morlukları azaltılabilmekte, yıpranmış ve incelmiş el sırtı derisi de dolgunlaştırılabilmekte. Hyalüronik asit dolgularının ortalama kalma süresi 6-12 ay arasıdır. Tedavi sonunda kırışıklıklarda ve doku hasarlarında etkin bir çözüm için botoks, lazer, peeling gibi tekniklerle birlikte uygulanması kalıcılığını arttırır.

Yayın tarihi: 16.12.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.