Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YENİ TREND “MONA LİSA GÜLÜŞÜ”

Yeni Trend “Mona Lisa Gülüşü”
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.10.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Göz alıcı gülüşlerle güzelliğinize güzellik katın!

Güzellik bir kadının olmazsa olmazı. Tarih boyunca kadınlar güzelliklerine güzellik katacak her türlü aksesuar ve kozmetik ürününü kullanmışlar. Günümüzde ise kusursuz bir güzellik estetik cerrahi ile tamamen sağlanabiliyor.

Yaş ilerledikçe yanaklarımızda boyuna doğru sarkmalar ve dudak kenarlarının aşağı doğru çekilmesi ile daha yaşlı ve daha üzgün bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Yüz ovali bozulmakta ve yüz kare şeklini almaktadır. Boyunda çenenin kenarından başlayıp göğse doğru inen bantlar oluşur. Bazen daha genç insanlarda da dudak kenarlarının aşağıya doğru sarkması yüze üzgün ifade bir ifade vermektedir. Tüm bunları Botoks ile düzeltebiliniyor. Böylece daha genç yüzler ve daha güzel boyunlar elde edebiliyoruz.

Botoks ile Monalisa Gülüşü Nasıl Gerçekleşiyor?

Yüzdeki ifade değişiklikleri, dudak kenarlarımızı aşağıya doğru çeken dudak kenarından çene kenarına doğru uzanan depresör denen kasların aşırı aktivitesinden kaynaklanmaktadır. Bu kasların içine yapılacak olan bir miktar Botoks kasın aktivitesini azaltacak ve dudak kenarlarını yukarı doğru kaldırarak dudağa gülümsüyor ifadesini verecektir. Bu gülümseyişe de Monalisa gülüşü adı verilmektedir.

Nefertiti Boynu Niçin Tercih Ediliyor?

Nefertiti boynu kuğu gibi uzun olması ve çenesinin belirgin olmasıyla ünlüdür. Özellikle boyun ve yanaklardan göğse doğru inen bantlar, orta yaşlı hanımlarda aynı zamanda yanağı da aşağıya doğru çekerek kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermekte ve boynun güzelliğini bozmaktadır. Banda ve çenenin bu kısmına yapılacak olan Botoks enjeksiyonu ile bandın gerginliği azaltılabilir. Aşağı doğru çekilen yanak bölümünü de yukarı doğru çıkarak çene ve boynun daha muntazam görünmesini i sağlayabilir. Avrupa ve Amerika’da çok sık tercih edilen bu işleme Nefertiti boynu denilmektedir.

Bu İşlemi Herkes Yaptırabilir mi?

Boynu çok kalın, etli olan ve fazla sarkması olan kişilerde başarılı olmaz. Boynu ince, fazla yağlı olmayan ve boynunda bant olan kişilerde rahatlıkla uygulanabilir.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu

Yayın tarihi: 23.10.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

bi gülüş için bu kadar eziyete katlanılırmı ya bence doğallık daha güzel

20.03.2011 16:38:37 gülşah kaplan