Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YAZIN CİLDİNİZİ MEZOLİFT YÖNTEMİYLE KORUYUN

Yazın cildinizi mezolift yöntemiyle koruyun
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.06.2014 - 12:40 | Son Güncelleme:

Lekelere karşı cildinizin dayanıklılığı artacak.

Yaz aylarında cildimiz güneş, rüzgar, havuz suyu vb. etkenlerden dolayı yıpranıp kırışıklık ve lekelenmelere sebep olabiliyor. Bu olumsuz etkilerin önüne geçmek için mezolift yaz aylarında en çok tercih edilen yöntemlerden biri. Halk arasında yüz vitamini ya da ışık dolgusu olarak bilinen bu yöntem hakkında gerekli bilgileri Dermotoloji Uzmanı Gül Yıldırım verdi.

Mezolift, yaz aylarının olumsuz etkilerine karşı cildin dayanıklılığını artırıyor. Yaz aylarına girerken yapılan 4 seans mezolift, bir yıl boyunca cildi olumsuz dış etkenlere karşı koruyor. Uygulama, cildin savunmasını artırmak için en etkili yöntemlerin başında geliyor. Dr. Yıldırım, özellikle güneş koruyucu kullanmayan ya da koruyucusunu sürekli yenileyemeyenlere mezolifti öneriyor.

Mezolift yöntemi nasıl uygulanıyor?

Uygulama sırasında, cilde mikro enjeksiyon yöntemiyle, cildin nemini artıran hiyoronolik asit, antioksidan, vitamin ve mineraller içeren bir solüsyon enjekte ediliyor. Dr. Yıldırım, çevremizde cildimizi yaşlandıran faktörlerin en önemlilerini kimyasallar, güneş, rüzgar ve hava kirliliği olarak sıralıyor. Mezolift yöntemiyle de cildin zaten ürettiği antioksidanları dışarıdan vererek cildin dayanıklılığını daha da artırdıklarını vurguluyor.

Yılda 4 seans yeterli

Mezolift uygulamasında seans sıklığı ve sayısı, kişinin cildinin ihtiyacına göre belirleniyor. Yıldırım, yetişkin ciltlerde yılda bir defaya mahsus 2 haftada bir yapılan 4 seans uygulamanın yeterli olduğunu belirtiyor. Yaşlanmış ciltlerde ise seans sayısı 6’ya çıkıyor ve 6 ayda bir tekrarlanması gerekiyor.

Dr. Gül Yıldırım, mezolift uygulamasından sonra ciltte gözlenen değişiklikleri şöyle anlatıyor: “Cildin nemi arttığı için daha pürüzsüz, daha sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü elde ediliyor. Ayrıca ince kırışıklıklarda gözle görülür azalma oluyor, cilt sıkılaşıyor.”

Yayın tarihi: 02.06.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.