Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YAZA PIRIL PIRIL BİR CİLTLE GİRMEK İÇİN…

Yaza pırıl pırıl bir ciltle girmek için…
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
10.06.2014 - 11:40 | Son Güncelleme:

Uygulanacak kimyasal peeling sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Cildinizi yaza hazırlamak, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız kimyasal peeling sizin için iyi bir alternatif olabilir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Burçak Bozdemir Aral, parlak bir cilde kavuşmak için en sık tercih edilen yöntemlerden biri olan kimyasal peeling hakkında bilinmeyenleri anlattı.

KİMYASAL PEELİNG NE İŞE YARAR?

Yaza pırıl pırıl bir ciltle girmek için…

Kimyasal peeling’in yüzdeki koyu renkli lekeler, güneşe ve yaşa bağlı oluşan deri değişiklikleri, akne izleri ve yüzeyel kırışıkların tedavisinde sıkça kullanılan bir yöntem olduğunu dile getiren Dr. Burçak Bozdemir Aral; “Kimyasal peeling yüzeysel tabakanın soyulmasını, alttan canlı ve sağlıklı derinin gelmesini sağlar. İşlem için çok sayıda kimyasal peeling maddesi kullanılır ancak en sık kullanılanlar glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA) ve TCA denilen trikloroasetik asittir. Uygulamanın derinliğine bağlı olarak yüzeysel, orta ya da derin peeling olarak adlandırılır. En yaygın kullanılan ise yan etkisi en az olan yüzeysel peelingdir” açıklamasında bulundu.

Yayın tarihi: 10.06.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.