Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

YAZA HAZIR MISINIZ?

Yaza hazır mısınız?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

03.04.2017 - 11:21 | Son Güncelleme:

Yaz aylarında hepimiz güzelleşmek ve sosyalleşmek için daha fazla çaba gösteririz. Dışarı çıkıp gezme, daha şık kıyafetler giyme, daha güzel görünme ya da serinlemek için denize girme gibi ihtiyaçlar da artış oluyor. Bu dönemde estetik cerrahiye başvurularda da artış olabiliyor.

DİYET VE EGZERSİZ İNCELME İÇİN YETERLİ OLMAYABİLİR

 

Vücuttaki bazı sorunların üstesinden maalesef sadece diyet ve egzersizle gelemezsiniz. Yazlık kıyafetleri rahatça giyebilmek, mayo ya da bikiniyi gururla taşıyabilmek için estetiğe ihtiyacınız olabilir. Bunun için hazırlığa bahar aylarından itibaren başlamanız gerekebilir. Bahar aylarının ılıman ikliminden yararlanarak rahat bir iyileşme süreci geçirerek güzelleşebilir ve yazı daha mükemmel bir görünümle karşılayabilirsiniz.

EN ÇOK HANGİ OPERASYONLAR TERCİH EDİLİYOR?

Yaz aylarında en fazla talep edilen operasyonlar arasında bölgesel incelme operasyonları, kırışık tedavileri ve dolgunlaştırmalar yer alıyor. Meme estetiği, karın germe, bölgesel incelme, kırışık giderme ve dudak dolgusu geliyor. Tüm bunlar için birkaç haftalık iyileşme süreci yeterlidir.

BOTOKS VE DOLGU İÇİN GEÇ KALINMAMALI

Güneş ışıkları botoks ve dolgu uygulamalarında oldukça önemli risk oluşturur. Bu yüzden güneşli günler gelmeden botoks ve dolgu enjeksiyonu ihtiyaçlarınızı gidermeniz gerekir. Kırışık tedavisi ya da önleyici botoks uygulamaları için hala geç kalmış sayılmazsınız. Dudak dolgunlaştırma, ameliyatsız burun ve meme estetiği için de hala uygun bir dönem.

MEME ESTETİĞİ YAZ AYLARINDA ÇOK ÖNEMLİ

 

Dolgun, dik ve simetrik göğüsleriniz olsun istiyorsanız operasyondan sonra sadece birkaç haftaya ihtiyacınız var. Bunun için çeşitli seçenekler sunulur. Meme implantı seçeneği ya da dolgu enjeksiyonu teknikleri gibi. Cerrahi teknikler kalıcı çözüm sunarken iyileşme süreçleri biraz daha uzundur. Ameliyatsız tekniklerde iyileşme sürecine ihtiyaç olmaz, şeklin ortaya çıkması için beklemek gerekmez, ancak belli aralıklarla prosedürün tekrarlanması gerekir.

DÜMDÜZ BİR KARIN HAYAL DEĞİL

İnce tişört ve gömleklerin ya da bikini ve mayonun içinde dümdüz bir karınla gezmek herkesin hayalidir. Maalesef her karın sadece egzersiz ve diyetle düzleşmez. Bazı durumlarda mutlaka estetik operasyona ihtiyaç olur. Basit bir karın germe operasyonu ile karın düzleştirilerek daha estetik hale getirilebilir.

BÖLGESEL İNCELME SAĞLANABİLİR

Bazı aşırı inatçı yağlar diyet ve egzersizle eritilemez. Bu durumda liposuction ya da lipoplasti ile aşırı inatçı yağlar eritilerek bölgesel incelme sağlanabilir. Karın, kalça, kol, uyluk, diz, ayak bilekleri ve gıdı bölgelerindeki aşırı yağlar eritilebilir.

Estetik cerrahinin size sunduğu imkanlardan faydalanarak kendinizi daha güzel ve daha mutlu hissedebilirsiniz. Sizi rahatsız eden sorunlarınız hakkında bilgi almak için alanında uzman bir estetik cerraha başvurabilirsiniz.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yayın tarihi: 03.04.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.