Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YAŞLANMA BELİRTİLERİ GÖZ ÇEVRESİNDE BAŞLIYOR

Yaşlanma belirtileri göz çevresinde başlıyor
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Cihangir Toraman’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
 
 

05.06.2014 - 12:40 | Son Güncelleme:

Gözlerinizi kısmanıza neden olan mimikleri kullanmamaya çalışın.

Yüzde yaşlanma çok dinamik bir süreç. İlk yaşlanma belirtileri göz ve çevresinde ön planda gözlemlenir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cihangir Toraman, bu bozuklukların düzeltilmesinde her yaş grubunda ve her hastada kişiye özel tedavi planının olduğunu söylüyor.

Yüzdeki yaşlanmayı gösteren değişiklikler ilk önceleri kaz ayakları, alın çizgilerinde belirginleşme, göz kapaklarında torbalanmalar ardından alt ve üst göz kapağı ve kaşlarda düşme olarak öne çıkıyor. Bu bozuklukların düzeltilmesinde botoks, hyaluronik asit gibi çok uzun zamandır kullanılan araçlar dışında dünyaca kabul edilmiş ve FDA onaylı cihazlar sayesinde kişinin ihtiyacına göre yapılan uygulamalarda çok başarılı sonuçlar elde edildiğini belirtiyor.

Örneğin 30-40‘lı yaşlarında bir hanımda ciltte sarkmalar ve cilt kalitesinde bozulma çok fazla değildir, bu yaş grubunda cilde kandan elde edilen PRP adı verilen kök hücre enjeksiyonuyla beraber tek bir seans lazer ve göz çevresine botoks uygulanması genç ve taze bir görünüm için yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra gerektiğinde ‘ışık dolgusu’ da kırışıklıkları açmak için tedaviye eklenir.

Akıllı telefonlara dikkat!

Op. Dr. Cihangir Toraman, göz çevresindeki kırışıklık oluşumunu hızlandıran olumsuz etkenlere karşı şunları öneriyor; “Göz çevresine bakım kremleri kullanın. Gözlerinizi kısmanıza neden olan mimikleri mümkün olduğunca kullanmayın hatta bunu görmek için ayna karşısında deneme yapabilirsiniz. Işıktan rahatsız oluyorsanız mutlaka gözlük kullanın. Uyku ve beslenme düzeninize dikkat edin. TV, bilgisayar, laptop ve akıllı telefonlar gibi ışın yayan aletlere fazla bakmaktan kaçının. Haftada bir kez zaman ayırıp göz çevresine bakım yapmalı ve cildinize uygun dinlendirici maskeler uygulamalısınız. 

Yayın tarihi: 05.06.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.