Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YAĞ ENJEKSİYONU İLE CİLDİNİZİ YENİLEYİN

Yağ enjeksiyonu ile cildinizi yenileyin
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

23.06.2016 - 16:14 | Son Güncelleme:

Kişinin kendi kanından elde edilen saflaştırılmış yağ ile doğal cilt gençleştirme yapılıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, işlem hakkındaki detayları paylaşıyor.

Ameliyatsız enjeksiyon tekniği ile yüz gençleştirme yaptıran ya da yaptırmak isteyenler için daha uzun ömürlü yeni bir seçenek daha var. Kişinin kendi yağından elde edilen saflaştırılmış malzeme enjektesi kullanılabiliyor. Kullanılan yağ greftlerinin boyutuna göre nano ya da mikro nano greft enjeksiyonu denilen bu teknik yaşlanma belirtilerini gidermek için kullanılan en etkili tekniklerdendir.

YAĞ ENJEKSİYONU NASIL YAPILIR?

Yağ enjeksiyonu tekniğinde kişinin yağ hücresi açısından daha zengin olan karın ya da kalça bölgesinden alınan yağ hücreleri, özel bir santrifüj işleminden geçirilerek saflaştırılır. Saflaştırılan bu yağ greftleri aynı zamanda kök hücre açısından da zengin hale getirilir. Cilt hücrelerinin yenilenmesine büyük katkı sağlayan kök hücreleri cilt ve saç yenilenmesinde yaygın olarak kullanılan doğal bir maddedir. Doğal bir malzeme olduğu için herhangi bir yan etkisi de yoktur.

Yağ enjeksiyonu

HANGİ BÖLGELERDE KULLANILIYOR?

Küçük hacimli mikro yağ enjeksiyonu uygulaması yüz bölgesinde özellikle göz altı kapakları, nazolabial kırışıklıklar, gülme çizgileri, dudak çevresi ve alın çizgisi tedavisinde kullanılır. Mikro yağ grefti enjeksiyonu, bazı durumlarda yüz ya da göz kapağı cerrahisi ile bir arada gerçekleştirilebilir. Bunun dışında nano yağ enjeksiyonu ise yüz, boyun ve ellerdeki yaşlılık belirtilerinin tedavisinin dışında meme ve kalça büyütme estetiğinde de kullanılır.

Yağ enjeksiyonu

3 YIL BOYUNCA ETKİSİ DEVAM EDİYOR

Eğer yüzünüzde kırışıklık ve çöküklük başladıysa, vücut hatlarınızda şekillendirme yapılması gerekiyorsa, vücudunuzdaki izleri sildirmek ya da ellerinizi ve yüzünüzü gençleştirmek, hatta meme rekonstüksiyonunda meme implantlarının belirginliğini gizlemek ve kontur düzensizliğini kaldırtmak istiyorsanız, yağ enjeksiyonu tekniğinden faydalanabilirsiniz. Bu işlem alanında uzman cerrahlar tarafından sağlık merkezinde gerçekleştirilir. Alından yağ greftleri kısa bir işlemden geçirilerek tedavi edilecek bölgeye hemen uygulanır. İşlemin sonuçları hemen ortaya çıkar ve etkisini 3 yıl boyunca devam ettirir.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yayın tarihi: 23.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.