Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

TAZE GÖRÜNÜMLÜ CİLT İÇİN: KARBON PEELİNG

Taze görünümlü cilt için: Karbon Peeling
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
12.11.2015 - 12:40 | Son Güncelleme:

Taze ve ışıltılı bir yüze sahip olmak için karbon peeling uygulanabileceğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Fulya Tezel, karbon peeling işleminin nasıl yapıldığı konusunda bilgi verdi.

Peeling işleminin cilt üzerinde bir katman haline gelen ölü tabaka ve hücrelerin ciltten atılması ve temizlenmesi işlemi olduğunu anlatan Dr. Fulya Tezel, “Bu işlem ev ortamında kremler ve losyonlar aracılığıyla yapılsa da tam anlamıyla verimli olmaz ve cilt üzerinde bazı bölgelerde ölü tabakalar, hücreler atılamaz. Bunun sonucunda da cilt üzerindeki temiz ve kirli bölgeler gözle görülür şekilde fark edilebilir” dedi.

KARBON PEELİNG NASIL YAPILIR?

Taze görünümlü cilt için: Karbon Peeling

Kısa vadeli bir çözüm olan kremlerle yapılan peeling işleminin sıklıkla yapıldığında cilde zarar verebileceğini kaydeden Tezel, “Bunun için de en sağlıklı ve güvenilir yöntemlerden biri olan karbon peeling uygulaması tercih edilebilir. Karbon peeling, uzman dermatologlar tarafından lazer teknolojisi kullanılarak yapılan üst seviye ve uzun vadede çözüm getiren profesyonel peeling türüdür. Karbon peeling uygulamasında peeling yapılacak bölgeye karbon losyon sürülür. Sürme işlemi bittikten sonra 10 dakika kadar beklenir ve lazer ile müdahale aşamasına geçilir” diye konuştu.

CİLDİN GENÇLEŞMESİ, SIKILAŞMASI SAĞLANIYOR

Taze görünümlü cilt için: Karbon Peeling

Lazer karbon peelingde ani ısı dalgaları gönderildiğini anlatan Dr. Tezel, “Bu ısı dalgaları sayesinde karbon losyon cildin üzerindeki ölü tabaka ile birleşir ve meydana gelen buharlaşma sayesinde de ölü ve kirli tabaka daha kolay soyulabilir hale gelir. Uygulama bittikten sonra ise ciltteki yenilenme ve parlaklık gözle görülür şekilde fark edilir hale gelir. Kimyasal peeling işlemine de benzeyen ancak daha verimli olan bu işlem sayesinde cilt hücreleri uyarılır ve cildin gençleşmesi, sıkılaşması sağlanır. Burada uzman dermatologların uygulamaları ile 6-10 seans arasında değişen, birer hafta arayla uygulanan seanslar ile ciltte tam bir yenilenme sağlanabilir. Seans sonralarında hassas ciltlerde basit kızarıklıklar oluşsa da bunlar geçicidir ve önemli bir sorun teşkil etmez. Cilt tipine göre uyarlanabilen karbon peeling sayesinde geniş gözeneklere sahip, akneleri bulunan veya lekeli cilt yapısına sahip kişiler bu özel peeling işleminden yararlanabilir” dedi.

İHA

Yayın tarihi: 12.11.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.