Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

SIKI BİR CİLT VE MÜKEMMEL VÜCUT HATLARININ SIRRI...

DERİYİ SIKILAŞTIRIYOR, SARKMALARIN ÖNÜNE GEÇİYOR.

Sıkı bir cilt ve mükemmel vücut hatlarının sırrı...
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Vücuttaki istenmeyen yağlardan kurtulmak için bazı kişilere laser liposuction uygulanır. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Ercan Cihandide, bu işlem hakkında merak edilenleri ve laser liposuction'ın kimlere yapılabileceğini anlattı.

Halk arasında “kilo verdirme ameliyatı” gibi adlandırılsa da aslında gerçek anlamda böyle değildir. Liposuction tedavisi vücuda şekil verme ve bir kontür düzeltme ameliyatıdır. Liposuction, diyet ve spora rağmen bölgesel yağlarını gideremeyen hastalar için başvurulan ve sonuç alınan bir operasyondur.

VÜCUT HEM SIKILAŞIYOR HEM DE PÜRÜZSÜZ GÖRÜNÜYOR

Lazer liposuctionda çok küçük kanüllerle uygulanacak alanlara cilt altından girilmekte ve burada lazer enerjisi kullanarak yağlar parçalanmaktadır. Lazer enerjisi kullanılarak parçalanan yağ hücreleri cilt altında daha homojen bir şekilde dağılmakta, bu eşit dağılım sayesinde ise uygulama sonrası hastanın vücudunda uygulama yapılan alanlarda dalgalanma ya da çukurluk görüntüleri olmamaktadır. Lazer liposuctionda cilt altında dermal tabakada kontrollü ve güvenli bir şekilde yanık alanı oluşturulmakta ve orada kapalı sistem bir yara iyileşme süreci başlamaktadır. Bu etkiye bağlı olarak oradaki büzüşmenin, cildin dışarıda sıkılaşması ve gerginleşmesi anlamına gelmektedir. Bu uygulama sayesinde derinin dış yüzeyinde deri sıkılaşmakta, böylece yağ dokularının alındığı yerlerin sarkması önlenebilmektedir.

laser liposuction

LAZER LIPOSUCTION HER HASTAYA UYGULANIR MI?

Cerrahın kararsız kaldığı bir hasta grubu var, liposuction için başvuran hastaların pek çoğunun karın germe tedavisi gerekecek hastalar olabilmektedir. “Karın germe mi, yoksa liposuction mı?” sorusu arasında kalan hastalar içinse lazer liposuction yöntemi daha uygundur. Hasta, karın germe ameliyatı olmak istememekte ancak standart liposuction uygulaması sonrası hastalar deri sarkma problemi yaşayabilmekte ve ciltlerinde dalgalanma ya da çökük görüntüleri oluşabilmektedir. Bu durumdan dolayı lazer liposuction yöntemi ile deri sarkmalarını önleyebilmektedir. Lazer liposuctionın en büyük artısı ise cildi sıkılaştırması ve zemine daha iyi adaptasyon sağlayarak vücutta dalgalanma ya da çökme görüntülerinin yaşanmamasını sağlamaktır.

AYNI KİLODA KALMAK İSTEYENLER, EN İYİ HASTA PROFİLİ!

Bu operasyonu yapmadan önce hastanın boyuna ve kilosuna göre vücut kitle indeksi çıkarılmakta, sadece vücut kitle indeksi uygun olan hastalarda bu işlem uygulanmaktadır. Bu operasyonu yaptıracak en uygun hasta profili ise hedeflediği kiloya ulaşmış ve o kiloda kalmak isteyen hastalardır. Ayrıca lazer liposuction tedavisi sonrası hastada aşırı bir kilo alıp verme yaşanmazsa hastaya yapılan vücut şekillendirme işlemi de kalıcı olacaktır.

Laser liposuction

HASTALAR AYNI GÜNDE TABURCU EDİLEBİLİYOR

Hasta aynı gün içerisinde taburcu edilmekte ve genel anestezi uygulamadan da sedasyon altında birkaç saat içerisinde operasyon tamamlanmaktadır. Operasyondan sonra cildin kasa yapışarak iyileşmesi gerekir, bu yüzden işlem sonrası üç hafta kalacak şekilde hastalara cerrahi korse takılmaktadır.

DOKTOR TERCİHİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Liposuction vücut hatlarını yeniden şekillendirme işlemidir. Bu anlamda işlemi uygulayacak hekimleri seçerken hastaların kesinlikle, bu işlem için tek yetkili branş olan plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanlarını tercih etmeleri önemlidir.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Ercan Cihandide

PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
UHT süt melek mi şeytan mı?İyi Beslen İyi YaşaDeniz Berksoy

UHT süt melek mi şeytan mı?

UHT yöntemi, sütün içindeki bozulmaya neden olan maddeleri kontrol altına alır.Devamı >
Diş teli hakkında bilinen 10 yanlışAğız ve Diş SağlığıMerih Keçe

Diş teli hakkında bilinen 10 yanlış

Diş teli konuşma bozukluğuna yol açar mı? Dişlerde leke ve çürüğe neden olur mu?Devamı >
Sekste başarısız olma korkusuAşk, Mahremiyet ve CinsellikA. Cem Keçe

Sekste başarısız olma korkusu

Cinsel davranışların hepsi öğrenilmişdir yani her zaman daha iyisi olabilirDevamı >
62'den tavşan yapmanın modası çoktan geçmişDuyduk Duymadık DemeyinSedef Batı

62'den tavşan yapmanın modası çoktan geçmiş

Çocukların resim yapmasını kolaylaştıracak hayvan çizimlerini harflerden yararlanarak siz de çocuğunuzla birlikte kolaylıkla yapabilirsiniz.Devamı >
Duydunuz zilin sesini!Ev KokusuÖzlen Çopuroğlu

Duydunuz zilin sesini!

Okulun ders zili sadece çocuklara değil, onların duygularını, hislerini en derinden hisseden ve dinlemeye çalışan ebeveynlere de çaldı. Devamı >
Neden gülümsemeliyiz?PusulaSerap Duygulu

Neden gülümsemeliyiz?

Gülümsemek bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve gülümsemeyenlere göre ortalama 7 yıl daha fazla ömrünüzü uzatabilirsiniz.Devamı >
Sevinçle keder, doğumla ölüm kardeştir gülüm...GülinceGülin Kayalı

Sevinçle keder, doğumla ölüm kardeştir gülüm...

Bayramı, bayram gibi kutladık. Şekersiz, baklavasız. Gerçek bayram sevinçleriyle…Devamı >
  
Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsakları bu yolla kolayca soyabilirsiniz.Devamı >
Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

İhtiyacınız olan şeyler sadece balon ve erimiş çikolata!Devamı >
Aileniz için harika bir hatıra!

Aileniz için harika bir hatıra!

Ailenizin birleşmiş ellerinin bir kopyasını hatıra olarak saklamaya ne dersiniz?Devamı >