Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SELÜLİTLERİNİZDEN KURTULMAK İÇİN 20 DAKİKA

Selülitlerinizden kurtulmak için 20 dakika
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Cafer Abbasoğlu’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı
 
 

07.05.2014 - 10:45 | Son Güncelleme:

Kabusunuz haline gelen bu görüntüyle kısa sürede vedalaşmak mümkün. Nasıl mı?

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte kadınların kâbusu haline gelen selülitten sadece 20 dakikada kurtulmak mümkün. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Cafer Abbasoğlu, bu sorunla başa çıkmanın en bilinçli ve zahmetsiz tedavi yönteminin ‘sklerosellüloterapi’ olduğu söyledi ve yöntemin detaylarını aktardı.

Sklerosellüloterapi yöntemi ile çirkin selülit görüntüsünün ortadan kalkacağını belirten Abbasoğlu, tedavinin sadece 20 dakika sürdüğünü belirtti.

Tedavinin içeriği

Tedavinin içeriği hakkında bilgi veren Abbasoğlu, “Tedavide öncelikle cilt yapısına göre seçilen sklerozan ile cilde göre tanımlanan hipertonik solüsyonlar karıştırılır. Daha sonra 20 dakika gibi kısa bir sürede bu karışımdan elde edilen köpük şeklindeki ilaçlar ince kılcal damar içine verilerek damarların büzüşme yapıp kapanmasını sağlar” dedi.

Birçok yöntem arasında en çok tercih edileni

Özellikle üst baldırda ve kalça çevresinde damar içinden cilt altına ve damar çeperinden çevreye dağılan bir karışımı olduğuna değinen Abbasoğlu, bu ilaçla selülit kümelerinin etkilendiğini selülit görüntüsünü büyük ölçüde yok ettiğini vurguladı. Bu tedavinin uzman hekimler tarafından tek seanslık işlem halinde yapıldığına dikkat çeken Abbasoğlu, komplikasyonsuz olması, uzun süreli diyet ve uygulamalara gerek duyulmaması gibi özellikleriyle son yıllarda selülit tedavileri arasından en çok tercih edilen tedavi olduğunu ifade etti.

Başlıca selülit oluşma nedenleri

Selülitin oluşma nedenlerini de açıklayan Dr. Abbasoğlu, yanlış beslenme, hormonal ve kalıtsal sebepler, kronik kabızlık, doğum kontrol hapı kullanımı, alkol tüketimi gibi problemlerin selülitin başlıca sebepleri olduğunu söyledi. Selülitin her yaş grubunda çıkabileceğini özellikle vurgulayan Abbasoğlu, bol su içmek, düzenli spor yapmak, alkol ve sigara kullanmamak ve düzenli beslenerek (tuz, şeker ve kafeinden uzak durulmalı bol protein tüketilmeli) selülit oluşumunun engellenebileceğini belirtti.

Yayın tarihi: 07.05.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.