Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SAĞLIKLI VE GÜZEL DİŞLER SİZİ DAHA GENÇ GÖSTERİR!

Sağlıklı ve güzel dişler sizi daha genç gösterir!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Sibel Örsal’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

15.01.2015 - 12:40 | Son Güncelleme:

Güzel ve genç görünümde etkiyi ilk olarak dişler sağlar. Dişlerin konuşurken ve gülerken görünmesi gençlik görünümü verir.

Genelde sadece iyi yapılmış dişlerle kişiye ilk sorulan yüzünü gerdirip gerdirmediğidir. Burada önemli olan kişiye göre bir plan ve tasarım yapmaktır. Her şey milimetrik olarak önemlidir. Diş etinin görünmesi, yüz şekli, boy, ten rengi her şey bütündür.

Güzel sanatlara ait eserler meydana getirmekte bilgi ve ustalığı olan, o işi meslek edinerek sanatla uğraşanlara sanatkar denir. Diş hekimi bu noktada artık bir sanatçı da olmalıdır. Konu estetikse bakış bu yönde olmalıdır.

Dişleriniz sağlıksızsa kalbiniz tehlike altında!

İnsana en çok yakışan şey içten bir gülümseme, bir kahkahadır. Gözlerimiz ve dişlerimiz bizi gülerken şekillendirir. Güzel, sağlıklı dişler kişiyi daima mutlu eder. Tabi ki konu sadece estetik olmamalıdır. Diş sağlığı, beden sağlığının anahtarıdır. Diş etiniz kanıyorsa siz hastasınızdır. Bugün kanayan diş etiniz gelecekte dişinizi kaybedeceğinizin sinyalidir.

Aynı zamanda kalbiniz, beyniniz tehlike altındadır. Psikolojik olarak yaklaştığınızda, kanayan diş eti ağız kokusu demektir. Bu da sizin sosyal iletişiminizin azalması ve depresyonu belki de bir sebebi olabilir.

Estetik diş hekimliği dediğinizde tek başına bir branş değildir. Öncelikle diş etlerinizin çok sağlıklı olması gereklidir. Diş eti sağlığı olmaksızın en iyi malzeme ya da estetik de yapılsa da sonuç başarısızlıktır. Artık estetikte minimal doku kaybıyla maksimum estetik sağlamak en önemlisidir.

Yani sağlıklı diş etleri, minimal diş kesimi ve en yüksek estetikten oluşur. Diş hekimliğinde teknoloji ve malzemeler ne kadar ilerlerse ilerlesin, diş eti sağlığı kişinin kendi bakımı ile ilgilidir ve teknoloji bu hastalığı engellemez. Dişleri temiz tutmak ve kontrol, hastanın sanatıdır.

Yayın tarihi: 15.01.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.