Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SAÇ NAKLİ İÇİN İDEAL MEVSİM YAZ

Saç nakli için ideal mevsim yaz
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.06.2014 - 00:00 | Son Güncelleme:

Yazın yapılan operasyonun avantajları neler?

30’lu yaşlardaki erkeklerde saç dökülme oranı yüzde 27 iken 60 yaş sonrasında bu oran yüzde 60’a yükseliyor. Saç ekimi için kolları sıvayan erkeklerin tercihi ise yaz aylarından yana. Dr. Melike Külahçı, yaz mevsiminde saç nakli konusunda bilgiler veriyor.

Neden Yaz Mevsimi Tercih Ediliyor?

Yazın saç ektirmek deniz tatili yapmaya engel değildir! Saçlar yaz mevsiminde daha hızlı uzar, cildin yenilenme hızı artış gösterir. Şapka kullanımı daha yaygın olduğundan kabuklanma döneminde şapka takmanız daha az dikkat çekici hale gelir.

UV Işınlarından Korunmak Gerekiyor

Saç nakli sonrasında ciltteki ufak kabuklanmalar ve kızarıklıklar iyileşirken UV ışınlarından korunmak gerekiyor. Ancak saçlı deriye kök yerleştirmek için yapılan milimetrik kesiler 7- 10 gün içerisinde, iyileşiyor ve çoğunlukla kızarıklık bile kalmıyor. Bu dönemde güneşin çok yoğun olduğu saatler dışında denize girmek sakıncalı olmuyor. Ayrıca, deniz suyu yara iyileşmesini hızlandıran etki yapabiliyor.

Yazın Yapılan Saç Naklinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk nekahat döneminde şapka takılması bir şart. Şapka pamuklu olmalı ve başı sıkmamalıdır. Ayrıca sık yıkanmalı ve başın fazla terlemesine yol açmamalıdır. Saç nakli yaptıranların kabuklanma bitene kadar havuz ve denize girmeleri, direkt güneşe maruz kalmaları önerilmiyor.

Yayın tarihi: 02.06.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.