Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SAÇ EKTİREN ERKEKLERİN KENDİNE GÜVENİ GELİYOR

Saç ektiren erkeklerin kendine güveni geliyor
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Emine Saykı’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

09.07.2014 - 13:05 | Son Güncelleme:

Saç ekimi işlemi kaç seans sürer ve nasıl yapılır?

“Saç ekimi sonucunda hastanın kendine güveni tekrar yerine gelir ve saçlar ömür boyu kalıcı olur” diyen Saç Ekimi Uzmanı Emine Saykı, konuyla ilgili bizleri aydınlattı.

Genelde saç ekimi şikayetiyle merkezlere gelen en yoğun hasta yaş gurubu 20-35 yaş arasıdır. 35-60 yaş arası gelen hastalar diğer gruba göre daha azdır. Gelen hastaların %80 gibi büyük bölümü genetik şikayet yüzünden saç ekimi merkezlerine başvururlar, geri kalan %20’lik bölümün ise yanık ve benzeri şikayetleri söz konusudur.

Hastalara saç ekilebilmesi için genetik dökülmenin tamamlanmış olması gerekir, aksi halde başarılı bir sonuç alınamaz. Tek seansta genelde saç ekimi işlemi tamamlanır fakat bazı hastalarda bu sayı 2’ye de çıkabilir. Genelde saç çizgisinin gerilemesi sonucunda gelen hastalara ömür boyu kullanabileceği bir saç çizgisi yapılır. Bu saç çizgisi hastanın daha önceki saçları ve kafa yapısı ile doğru orantılıdır. Aynı şekilde ense çizgisi de bu şekilde hesaplanarak yapılır.

Hastaların saç ekiminden sonra çok sıcak ya da çok soğuk bir ortamda bulunmamaları gerekir. Bunun yanında ilk pansuman yapıldıktan sonra hasta 10 gün boyunca kafasını önerilen şekilde yıkamalıdır. Ayrıca kafasını bir yere çarpıp travmatik bir durum yaşamamaya dikkat edilmelidir.
 

Yayın tarihi: 09.07.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.