Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OMBRE YAPTIRMAK SAÇLARI DÖKER Mİ?

Ombre yaptırmak saçları döker mi?
15 PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
28.12.2014 - 12:00 | Son Güncelleme:

‘Ombre’ ve ‘sombre’ gibi işlemler saçın dökülmesine yol açıyor. Uzmanlar bu işlemleri yaptıranların bitkisel şampuan kullanmasını öneriyor.

Soğuk havalarda artan saç dökülmesi sorunu, stresin yanında yapılan kimyasal işlemlerle artarken, uzmanlar dökülme sorununun önüne geçmek için bitkisel şampuan kullanımının önemine dikkati çekiyor. Trikolog (Saç Uzmanı) Talat Sam, “Saçlar kışın soğuk havalardan oldukça olumsuz etkilenirken, bir de son trend ‘ombre’ ve ‘sombre’ gibi işlemler nedeniyle saçlar yorgun düşerek dökülüyor. Yüzde yüz bitkisel, saç sorunlarına özel üretilen şampuanlar ise saçı toparlayarak dökülmesini engelliyor” dedi.

Ombre havalı bir görünüm oluşturuyor ama…

Trikolog (Saç Uzmanı) Talat Sam, dökülme sorununun önüne geçmek için bitkisel şampuan kullanımının şart olduğunu belirtiyor.
Her kadının sağlıklı ve parlayan saçlara sahip olmak istediğini kaydeden Sam, özellikle soğuk kış günlerinde artan hava kirliliği, ani sıcaklık düşüşü, soğuk-kuru ortamlar ve bere kullanımının saç dökülmelerine neden olduğunu anımsattı. Stresli yaşamın da saç dökülmesine etkisi, bunların yanında saça uygulanan kimyasal işlemlerin de saçlarda dökülmelere yol açtığını bildiren Sam, “Özellikle son zamanların modası ‘ombre’ ve ‘sombre’ gibi işlemler saçlarda havalı bir görünüm oluşturuyor. Evet, saçlar oldukça güzel bir görünüme sahip oluyor. Ama ne yazık ki sağlığını da kaybediyor. Bu sorunu çözmenin yolu da bitkilerden geçiyor” dedi.

Kimyasal şampuanlar yerine bitkisel ürünler kullanılmalı

Sam, saçları toparlamak için kimyasal şampuanlardan uzak durarak yüzde yüz bitkisel içeriğe sahip ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bakımlı ve sağlıklı saçlar için de bitkilerin mucizesine başvurmak gerekiyor. Özellikle saç dökülmesi sorunu kimyasal şampuanlarla değil, yüzde yüz bitkisel içeriğe sahip ürünlerle engellenebilir. Bitkisel şampuanların içeriğinde bulunan doğal maddeler saçın nemini korur, saç köklerine mineraller aşılar ve alerjik bünyelerde bile rahatlıkla kullanılabilir.”

Yayın tarihi: 28.12.2014
15 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.