Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OJENİN UZUN SÜRE KALICI OLMASI İÇİN NE YAPMALI?

Ojenin uzun süre kalıcı olması için ne yapmalı?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.05.2016 - 10:40 | Son Güncelleme:

Ojelerin güzel görünmesi kadar kalıcılığı da önemlidir. Ancak bazen ojeler düşünüldüğü kadar kalıcı olmayabiliyor. İşte ojenizin uzun süre dayanması için öneriler…

Oje, bakımlı olmanın vazgeçilmez parçalarından biridir. Her kadın tırnaklarına oje sürmeyi sever hem de büyük bir özenle! Makyaj masalarından rengarenk ojeleri eksik etmeyen kadınlar için oje konusunda en önemli unsurlardan birisi de sürülen ojenin kalıcılığını sağlamaktır. Özellikle günlük hayatlarında yoğun olan kadınlar sürdükleri ojenin 3-4 güne kadar dayanmasını ister. Dikkat edilecek birkaç nokta ile ojenin kalıcılığını artırmak oldukça kolay. İşte uzun süre dayanan ojeler için öneriler…

NEMLENDİRİCİ SÜRMEYİN

Nemlendirici

Tırnaklarınıza oje sürmeye başlamadan önce nemlendirici veya herhangi bir krem kullanmamaya özen gösterin aksi halde kullandığınız nemlendiricinin etkisi ile ojeniz uzun süre dayanmayacaktır.

EN AZ DARBE İLE OJENİZİ SÜRÜN

Katkat

Ojenizi her zaman 3 aşamada tamamlayın. Birinci kat için renksiz tırnak cilası kullanın. Sürdüğünüz renksiz tırnak cilası kuruduktan sonra ikinci kata geçin. İkinci aşama istediğiniz renkte ojeyi süreceğiniz katman. İkinci kat olarak istediğiniz renkteki ojeyi uygulayın. Oje sürme işleminizi ortadan başlayarak uygulayın ve en az darbe ile ojenizi sürün. Son kata ise ikinci kata sürdüğünüz ojeyi tekrar sürün. Ancak burada dikkat edeceğiniz nokta ikinci kattaki ojeniz kurumadan üçüncü kata geçmemeniz.

TEMİZLİK YAPARKEN ELDİVEN KULLANIN

Eldiven

Ojeniz gün içerisinde sert cisimlere temas ederek bozulabilir. Gün içinde mümkün olduğu kadar ellerinizin sert cisimlere temas etmemesine özen gösterin. Ayrıca bulaşık, temizlik gibi işlerinizde eldiven kullanmanız ojenizin süre dayanmasını sağlayacaktır.

KORUYUCU ÜRÜNLER

Son olarak ojenizi sürme işlemini tamamladıktan sonra tırnak koruyucu kozmetik ürünlerden kullanabilirsiniz. Ayrıca tüm bu maddelerin yanı sıra ojenizi alırken kalitesine özen gösterin.

OJE NASIL SÜRÜLÜR?

Yayın tarihi: 23.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.