Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

LİPOSUCTİON SONRASI KİLO ALINIRSA NE OLUR?

Liposuction sonrası kilo alınırsa ne olur?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
13.04.2016 - 11:32 | Son Güncelleme:

Bölgesel yağlanma sorununa en etkili çarelerden birisi olarak kabul edilen liposuction sonrası kilo alınırsa ne olur? Operasyon sonrası kilo alındığında, yağ çekimi yapılan bölgede dalgalanma ya da farklı durumların oluşup oluşmayacağı konusu liposuction yaptıracakların aklına takılıyor.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu:

“Liposculpture yöntemi klasik liposuctiondan farklı olarak lipomatik isminde titreşimli bir cihazla yapılıyor. Bir seferde bir bölgeden daha çok yağ alınıyor ve işlem bedene şekil vermeye çok daha elverişli bir altyapıya sahip. Genelde yağ hücreleri alındığı için o bölgede yağ depolayacak hücre kalmıyor. Bu sebeple normal şartlarda aynı bölge ufak kilo değişimlerinden etkilemiyor.”

OPERASYON SONRASI DÜZENLİ BESLENME VE SPOR ŞART

Liposuction

“Aşırı kilo alımlarında vücut aldığı yağları depolamak için kendine farklı bölgeler arayacaktır. 3 - 5 kilo bunun için yeterli değil. Yine de şunu belirtmek gerekir ki bu işlemler gündelik hayata dikkat edildiğinde etkilerini korumaya devam eder. Çünkü cerrahi müdahalede spor ve diyetle verilemeyen kilolar hedef alınır. Toplum içinde sanılanın aksine bu uygulama bir kilo verme yöntemi değil, vücut kontörü düzeltme işlemidir” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur hastalarına mutlaka sonrası için düzenli beslenme ve spor tavsiyesinde bulunduklarının altını çizdi ve ekledi: “Vücudumuzda yağ hücrelerinin sayısı sabittir. Zayıflandığında bu yağ hücreleri söner, hacim kaybeder fakat liposcuplture yapıldığında bu yağ hücrelerin sayısında azalma olur.”

Yayın tarihi: 13.04.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.