Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KOLTUK ALTI KARARMASI NASIL GEÇER?

Koltuk altı kararması nasıl geçer?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Cansel Köse Gürer’ye YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr.
 
 

30.06.2016 - 10:00 | Son Güncelleme:

Koltuk altı kararmalarının koyu tenli kişilerde daha belirgin bir sorun olduğunu belirten Dr. Cansel Köse Gürer, tedavi yöntemlerini anlattı.

Yaz geldi ve koltukaltı bölgesinde oluşan sorunlar ortaya çıkmaya ve rahatsızlık vermeye başladı. Koltuk altı bölgesinde en sık terleme şikayeti veya kararma şikayeti olmaktadır.

Tedavi yöntemleri nelerdir?

koltukaltı

Koltuk altı terlemesi sosyal olarak da rahatsızlık veren ve yazın artış gösteren bir problemdir. Koltuk altı terlemesinde öncelikle altta yatan bir rahatsızlık olmadığı belirlendikten sonra tedavide öncelikle yerel kullanılan solüsyonlar ve kremler ter önleyici olarak kullanılır. Metal tuzları özellikle alüminyum, asit ve alkali solüsyonlar, lokal anestetikler, sempatik sinir sistemi karşıtları kullanılan tedavi yöntemlerinin başındadır. Ancak bu tedavilere her zaman yanıt yeterli alınamayabilir. Bölgesel olarak uygulanan botulinum toksin uygulaması ise koltuk altı terlemesinde oldukça yüz güldürücü, başarılı bir yöntemdir. Daha rahat tolere edilmektedir. Ancak 6 ayda bir tekrar edilmesi gerekmektedir.

Yayın tarihi: 30.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.