Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KIRMADAN BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI MÜMKÜN MÜ?

Kırmadan burun estetiği ameliyatı mümkün mü?
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

01.07.2015 - 10:00 | Son Güncelleme:

Kırmadan burun estetiğinde çekiç ve kesici aletler kullanılmıyor.

Kırmadan burun estetiğinin mümkün olduğunu belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Güncel Öztürk işlemde çekici ve kesici aletlerin kullanılmadığını belirtiyor.

Tıp alanında yapılan teknoloji entegrasyonu sayesinde birçok uygulama alanı ve operasyon yöntemi uygulanmaya başlanılmıştır. Bunlardan biri de video-endoskopi yani; üç boyutlu yüksek çözünürlüklü kamera teknolojisidir. Üç boyutlu yüksek çözünürlük kamera teknolojisi yıllardır estetiğin çeşitli dallarında kullanılan bir yöntem. Uzunca bir zamandır burun estetiği operasyonları için bu uygulama kullanılıyor.

Burun estetiği ameliyatlarında kapalı burun estetiği ve açık burun estetiği olmak üzere 2 yöntem uygulanmaktadır. Uygulanan video endoskopik burun estetiği ise kapalı burun ameliyatına uygun bir yöntemdir. Bu yöntemin en önemli avantajı üç boyutlu (3D) kameralarla çalışmaktır. Burnu en ince ayrıntısına kadar görebildiğiniz 3 boyutlu görüntüsünde sayesinde buruna zarar vermeden en ince hassaslıkla operasyon yapılabilmektedir. Milimetrik farklar sayesinde daha iyi estetik sonuçlar aldığımızı da hatırlatmak gerekir.

Video-Endoskopik burun estetiğinin avantajları nelerdir?

Geleneksel burun estetiğinde genellikle cerrahın alın lambası altında görebildiği görüntüye göre yapılıyor fakat bu yöntemde küçük damar ve sinirlerin cerrah tarafından fark edilmeme olasılığı vardır. Bu da kanamalara, doku hasarlarının oluşmasına neden olabilmektedir. Video-endoskopik burun estetiği sayesinde dokularda oluşacak hasar minimum düzeyde tutulduğu için ödem, morluk ve kanamaların oluşmasında büyük bir azalma görülmektedir. Tabii bu da hastanın iyileşme sürecini hızlandırdığı için hasta iş ve sosyal hayatına hızlı bir şekilde dönebilmektedir.

Unutmayın ki bu teknoloji her hastaya göre uygun olmayabilir. Hastanın burun yapısı, şikâyetleri bu operasyonun uygulanabilirliğini belirlemektedir. Sizin için hangi yaklaşımın daha uygun olduğuna muayene edildikten sonra karar verilecektir.

Çekiç ve kesici aletler kullanılmıyor

Kırmadan burun estetiğinde; çekiç ve kesici aletler kullanmadan video-endoskopi ile birlikte mikromotor kullanılıyor. Mikromotor ile kontrolsüz kırık ve çatlamalar olmuyor. Kemiğe istenildiği gibi şekil form ve tasarım yapılabiliyor.

Mikromotor ile video-endoskopi tekniğinden siz de faydalanarak, hayal ettiğiniz buruna kavuşmak artık çok kolay.

Arpanetmedya.com tarafından hazırlanmıştır.
Yayın tarihi: 01.07.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.