Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

KARIN GERME AMELİYATLARI NE ZAMAN TERCİH EDİLİR?

KARIN GERME AMELİYATLARIYLA İLGİLİ BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY...

Karın germe ameliyatları ne zaman tercih edilir?
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Karın germe ameliyatlarının çok belirgin bir değişim sağladığını ve vücudun fit görünmesine yol açtığını söyleyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman, karın germe ameliyatlarını anlattı...

Karın bölgesinde yağ dokusu artışı ve sarkması, günümüzde en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Dengesiz beslenme, kilo alıp verme ve hareketsiz bir yaşam neticesinde bu sorunla karşı karşıya kalınmaktadır.

İç organlarımızı saran karın kas ve zar yapısı zamanla gevşemekte ve artan yağlanma sonucunda elastikiyetini yitirmektedir. Bu kas tabakasının üzerindeki deri ve deri-altı yağ dokusu da yine kilo alıp verme sonucunda deforme olmakta ve sarkmaktadır. Hamilelik süreci de olayın doğası gereği eşlik eden kilo artışıyla birlikte bu bölgede sarkma ve şekil bozukluklarına sebep olmaktadır.

spor

ARTIK KASLI BİR KARIN GÖRÜNÜMÜ HAYAL DEĞİL

Karın bölgesinin gergin ve düzgün şekilli olabilmesi için birçok koşul gerekmektedir. Öncelikle, arzu ettiğimiz karın bölgesi ve vücut şekli için birçok fedakarlıkta bulunmamız gerekmektedir. Spor yaparak karın kaslarımızı kuvvetlendirmeli ve organlarımızı korse gibi saran sıkı kas-zar sistemini oluşturmalıyız. Uygun beslenmeyle vücut yağ oranımızı azaltmalı ve karın kaslarının yüzeyde belli olabileceği şekilde gergin ve ince bir deri tabakası oluşmasını sağlamalıyız. Geç kalınmış durumlarda bu görünümü elde etmek için tavsiyelerin yeterli olmadığını görüyoruz. Baklava dilimleri görünümündeki bir karın duvarı oluşturulması bir hayal olmakta ve kişiler kendilerini tümden bırakmaktadırlar. İşte tam bu noktada estetik cerrahi müdahalesiyle kişilere yardımcı oluyoruz.

UYGULAMA NASIL OLUYOR?

Altta, mayo içinde kalacak şekilde bir kesi yaparak fazla deri ve yağ dokusunu çıkarıyoruz. Bu esnada ‘liposuction’ ile yağ dokusunu şekillendirip azaltıyoruz. Cilt altı yağ tabakasını ideal kalınlığa getiriyoruz. Deriyi kaldırınca, alttaki gevşeyen karın kası ve zar yapısını gerdirerek sıkılaştırıyoruz. Gevşekliğini gideriyoruz. Bu aşamadan sonra karın cildini aşağıya doğru gerdirerek sıkı ve gergin bir dış görünüm elde ediyoruz.

 kas 

Bazı kişilerde sadece göbek altında doku sarkması mevcut olabilir. Bu kişilerde mini karın germe yöntemiyle doku fazlası çıkarılmakta ve alttaki kas tabakası gerdirilmektedir. Daha sonra deri gerdirilerek düzgün bir görünüm elde edilmektedir. Tüm karın bölgesinde sarkma ve şekil bozukluğu olan kişilerde göbek deliği etrafından ek bir kesi yapılarak göbek deliği de daha güzel bir görünüme kavuşturulmaktadır.

MOTİVASYON SAĞLIYOR

Toplumumuzda oldukça sık görülen bir durum olduğu için, karın germe ameliyatı da çok sık yaptığımız ameliyatlardandır. Oldukça başarılı sonuçlar elde ettiğimiz ve olumlu yönde çok çarpıcı bir değişim oluşturduğumuz girişimlerdendir. Ameliyat sonrasında kişiler ciddi bir şekil bozukluğundan kurtulmaktadırlar. Bu motivasyonla kendilerine daha çok özen gösterme ihtiyacı içine girmektedirler. Daha hareketli ve aktif bir yaşama geçerek, sosyal anlamda da daha tatmin oldukları bir süreç içerisine girmektedirler. Kişiler, bir gün hastane şartlarında kontrol edildikten sonra evlerine gönderilmekte ve ameliyattan sonra yaklaşık bir hafta içinde normal hayat aktivitelerine dönebilmektedirler.

PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Çocuğum okusun, büyük adam olsun!yeniEğitim YaşamıMürüvvet Adalı Uygun

Çocuğum okusun, büyük adam olsun!

Pek çok öğrenci okumaktan, okulların açılmasından sevinç değil, üzüntü duyar haldeler.Devamı >
Aldatma delilini mahkemeye sunmak artık suç değil!Adalet ve Sizİlker Türkgüler

Aldatma delilini mahkemeye sunmak artık suç değil!

Eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız, hatta elinizde kanıtınız da varsa...Devamı >
20 dakikaPusulaSerap Duygulu

20 dakika

Kimse sizin 20 dakika ortadan kaybolmanızı dert etmez, dünya durmaz, işler aksamaz. Devamı >
Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!Ailenizin DiyetisyeniM. Turgay Köse

Ambalajlı sütler hakkında gerçekler!

Uzmanından uzun ömürlü sütlerle ilgili merak edilenleri öğrendik.Devamı >
What dedin?Vira ViraElif Ebru Wibrew

What dedin?

Ne kadar meraklıyız dilimizi parçalamaya... El birliğiyle dilimizi pek bir güzel kanatıyoruz farkında mısınız?Devamı >
Dünyanın en seksi veterineri Evan AntinDuyduk Duymadık DemeyinSedef Batı

Dünyanın en seksi veterineri Evan Antin

O kaşlar, o gözler, o burun, o dişler, o gülüş kelimelerle anlatılmayacak güzellikte. Devamı >
  
Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsak soymanın en basit yolu bu videoda!

Sarımsakları bu yolla kolayca soyabilirsiniz.Devamı >
Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

Çikolatadan kase yapmaya ne dersiniz?

İhtiyacınız olan şeyler sadece balon ve erimiş çikolata!Devamı >
Aileniz için harika bir hatıra!

Aileniz için harika bir hatıra!

Ailenizin birleşmiş ellerinin bir kopyasını hatıra olarak saklamaya ne dersiniz?Devamı >