Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KADINLARIN YENİ GÖZDESİ “SOMON SÜTÜ”

Kadınların yeni gözdesi “somon sütü”
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Yasemin Hizarcı’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Anestezi ve Medikal Estetik Uzmanı Dr.
 
 

04.03.2016 - 16:53 | Son Güncelleme:

Yapılan bilimsel araştırmalara göre ciltte eksilen proteinleri tamamlayabilen en iyi kaynağın somon balığının sütünden elde edilen somon balığı DNA’sı olduğu kanıtlandı.

Hem insan DNA’sına benzerliği açısından hem de cilt üzerinde tazelenme, yenilenme ve anti-aging etkisinden dolayı somon balıklarından yararlanılıyor. Anestezi ve Medikal Estetik Uzmanı Dr. Yasemin Hizarcı; “Göz çevresi, yüz, boyun - dekolte, el, dudak bölgelerinin yenilenmesi ve onarılmasını sağlayan Somon DNA’sına özellikle bayanların günden ilgisi güne artıyor” dedi.

CİLDİNİZİ YAŞLANMAYA KARŞI GÜÇLENDİRİYOR

İlerleyen yaşla birlikte cilt yapısındaki bozulmaların fark edilir derecede artıyor. Somon DNA’sı, cildi tekrar pürüzsüz ve aydınlık bir görünüme kavuşturuyor ve aynı zamanda daha genç kalınmasını sağlıyor. Somon DNA’sının içerdiği Omega 3 yağ asitleri ile her zaman genç ve kaliteli bir cilde sahip olabiliriz. Bu yöntemi kırışıp buluşmadan önce yaptırmak gerekir. Çünkü bu uygulama ayrıca yaşlanmaya karşı yaptırılan koruyucu bir yöntem olarak sizi her zaman genç bir görünüme kavuşturur. Somon DNA sistemi cildinizi yaşlanmaya karşı güçlendirir. Yani ilerleyen yaşlarda meydana gelecek kırışıklık ya da sarkmaları önlemiş olur. Somon balığına alerjisi olanlar bile rahatlıklar bu uygulamadan faydalanabilir.

Somon DNA'sı

CİLT SIKILAŞIYOR, KIRIŞIKLIKLAR AZALIYOR

Somon DNA’sı ile uygulanan her seansta cilt yapısı güçlenir ve cildin esneklik ve sıkılığını oranlayarak artırır. UVB’ye bağlı olarak gelişen radyasyon hasarını engeller ve cildin azalan nem dengesini düzenler.

HANGİ BÖLGELERDE ETKİLİ?

Somon DNA’sının kullanıldığı bölgeler; yüz, boyun - dekolte, el, dudak bölgeleri, göz çevresi, hamilelik sonrası oluşan çatlaklar, akne skarları, iç kol ve dizde görülen sarkma tedavileri olarak sıralanabilir. Cilt yenilemede klinik olarak kanıtlanmış, yepyeni ve üstün bir yaklaşım sunan somon DNA’sı ile ciltteki kırışıklıkların derinleşmesi, gözaltı torbalarının belirginleşmesi zamanla azalır.

Somon DNA'sı

TÜM CİLT TİPLERİNE UYGULANIYOR

İlk seanstan itibaren ciltteki etki anında görülür. Kademeli olarak her seanstan sonra artan belirgin iyileşme 12 ay boyunca etkinliğini korur. Uygulama seans aralıkları ve sayısı cildin ihtiyacına göre belirlenir. Pi sistem olarak da geçen Somon DNA’sı kadın, erkek, genç, olgun tüm cilt tiplerine uygulanır. Yapılan klinik araştırmalarına göre bu uygulama cildi derinden nemlendirerek elastikiyet ve sıkılaşma sağlar. Cildi güçlendirir ve UVB radyasyon hasarına karşı korur.

Yayın tarihi: 04.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.