Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

IŞIK PEELİNG (ENZİM PEELİNG) NASIL YAPILIR?

Işık peeling (enzim peeling) nasıl yapılır?
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
09.03.2016 - 09:58 | Son Güncelleme:

Derideki koyu lekelerini gideriyor, akne izlerini yok ediyor.

Işık peeling (enzim peeling), cilt lekelerini gideriyor, akne izlerini yok ediyor. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser Aydoğdu, ışık peeling ile ilgili merak edilenleri anlattı.

“Melano Out System” adı verilen enzim peeling, salgılanan melaninin koyu renge dönüşmesini sağlayan enzimi baskılayarak ciltteki melanin oluşumunu azaltır. Ciltteki lekeli bölgelerin rengi açılarak etkin bir tedavi sağlanır.

Işık peeling, melasma ve özellikle hassas ciltlerde güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisinde etkili yöntemlerden biridir.

Işık peeling, ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılar. TCA ve soyucu asitleri içermez, dolayısıyla yan etki riski minimumdur. 1-4 hafta içinde parlak, tazelenmiş ve lekelerden arınmış bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

IŞIK PEELİNG NASIL UYGULANIR?

Işık peeling

Işık peeling’in ilk başlangıç tedavisi her zaman klinik koşullarda uzman doktor tarafından yapılır. Cilt temizlendikten sonra ışık peeling uygulamasına geçilir. Cilt tipinize bağlı olarak uygulanan maske 8-12 saat arası yüzünüzde kalmalıdır. Uygulamanın ardından maske cildinizde kalarak eve gidilir. Doktorunuz tarafından belirlenen, size iletilen süre sonunda maske suyla yıkanarak temizlenir. İki gün boyunca verilen nemlendirici krem kullanılır. Daha sonra leke için özel kremin kullanılmaya başlanması gerekir.

YÖNTEM İLE HANGİ CİLT PROBLEMLERİ TEDAVİ EDİLEBİLİR?

Işık (enzim) peeling

 • Cildin yaşlılık lekeleri
 • Yüzdeki aşırı pigmentasyondan kaynaklanan lekeler
 • Derideki koyu lekeler (spotlar)
 • Melasma
 • Cholasma
 • Akne izleri

İlk uygulamadan 2-4 hafta sonra kontrol yapılması önerilir. 3-6 ay boyunca da doktorunuzun önerdiği aralıklarla kontrol yapılabilir. Leke kremine devam edilip edilmeyeceğine bu kontrollerde karar verilir.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser Aydoğdu

doktorsitesi.com 'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
Yayın tarihi: 09.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.