Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

İPLE YÜZ GERME VE KAŞ KALDIRMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

İple yüz germe ve kaş kaldırma işlemi nasıl yapılır?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Emine Özge Ayabakan’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

16.06.2016 - 09:13 | Son Güncelleme:

Estetik cerrahiye alternatif olarak ameliyatsız organik iplerle yüz germe işleminin yapılabileceğini söyleyen Dermatoloji Uzm. Dr. Emine Özge Ayabakan, iple yüz germe ve kaş kaldırma işlemlerini anlattı.

İlerleyen yaşlarda yanaklar ve gıdı bölgesinde sarkmalar olur ve yüz ovalleşir. Yüzümüzdeki bu sarkma ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için botox, dolgu, peeling, dermabrazyon, karbon peeling, lazer tedavileri, radyofrekans gibi pekçok yöntem mevcuttur.

İPLE YÜZ ASMA İŞLEMİ NEDİR?

İple yüz asma işlemi de, bir çeşit gençleştirme yöntemidir. İple yüz germe işlemine, v lift, iple yüz asma tedavisi de denilmektedir. İpler, cilt altındaki dokulara tutunarak yeni kollajen yapımını sağlar ve hasarlı dokuları onarır, cildin gerilmesine ve gençleşmesine neden olur. İplerin etkisi 2-3 yıl sürmektedir.

Altın iple yüz germe işlemi çene hattını düzeltmek, yanak bölgesini hacimlendirme, belirginleştirme, boyun bölgesindeki sarkma, kaş kaldırma, diz, kol sarkmalarını düzeltebilmek amacı ile kullanılır.

kadın

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ NEDİR?

Örümcek ağı estetiğinde, yüz germe uygulanan bölgede hemen etkisini göstermekle beraber beklenen etki 3. ayda başlar, 6. ayda maksimum seviyeye ulaşır ve yaklaşık 3 yıl kadar etkisi sürer. İşlem 30 dakika sürer. Tekrarlanabilir bir uygulamadır. Ağrısız, ciltte bir kesi olmaması ve sosyal hayattan kopma yaratmaması ile tercih edilir.

İple yüz germe işlemleri, hyaluronik asit, botox, mezoterapi ve cilt yenileyici lazer tedavileri ile birlikte yapıldığında daha belirgin, uzun süreli etkinlik sağlanır. Tedaviler arasında iki haftalık süreler olması yeterlidir.

Cildin eski formuna kavuşmasında estetik cerrahiye alternatif olarak ameliyatsız organik iplerle yüz germe işlemi ile zamanı tersine çevirebilmek mümkündür.

 

Yayın tarihi: 16.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.