Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HOLLYWOOD’UN TERCİH ETTİĞİ GÖĞÜS BÜYÜTME TEKNİĞİ

Hollywood’un tercih ettiği göğüs büyütme tekniği
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
04.06.2014 - 15:00 | Son Güncelleme:

Yoğun çalışan ve sosyal yaşantısına hemen dönmek zorunda olan kadınların tercihi!

Yıllar içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı göğüslerde meydana gelen sarkmalar ve deformasyonlar bayanların moralini bozuyor. Bu sarkmaları önlemek için hem sporcuların hem de Hollywood yıldızlarının son dönemlerde tercih ettiği “Fasya altı tekniği” adlı operasyonu Estetik- Plastik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar değerlendirdi. Karacalar, yöntemle ilgili, “Özellikle yoğun spor yapan, aktif çalışan ve sosyal yaşantısına hemen dönmek zorunda olan kadınlar için büyük bir kolaylık” dedi.

“Fasya altı tekniği” başta sporcular olmak üzere tüm kadınların imdadına yetişti. İz bırakmayan teknik, özellikle sporcular ve yoğun spor yapan Hollywood yıldızları tarafından tercih ediliyor. İsteğe göre lokal anestezi ile de gerçekleşen operasyonun ardından kişi sosyal yaşantısına hemen dönebiliyor. Teknik ayrıca doğum sonrası emzirme ile ilgili sorun yaşatmıyor.

Hollywood yıldızları bu yöntemi tercih ediyor

Günümüzde kadınların fit görüntülerini korumak için sporu yaşamlarının bir parçası haline getirdiklerini belirten Prof. Dr. Ahmet Karacalar, “Bazı spor dalları göğüste erimeye neden olabiliyor. Özellikle bodybuilding sporcuları bu durumdan şikayetçi. Bunların arasında Hollywood yıldızları da var. Demi Moore son olarak bu yöntemi kullandı. Bu insanlar mesleklerine ve spora ara vermeye hiç sıcak bakmıyorlar. “Fasya altı tekniği” de bunlar göz önünde bulundurularak geliştirilmiş bir meme büyütme tekniği olduğundan biz de buna sporcu estetiği diyoruz. İsteğe bağlı lokal anestezi - sedasyon ile gerçekleşiyor, iz bırakmıyor ve en önemlisi ağrısız bir operasyon olduğundan dolayı kişi sosyal yaşantısına hemen dönüyor” dedi.

En yeni meme büyütme operasyonları arasında

Sporcu estetiğinin en yeni meme büyütme tekniği olduğunu ifade eden Prof. Dr. Ahmet Karacalar, “Fasya altı tekniği ve çift jelli meme protezleri ile meme dikleştirme işlemi şu an uyguladığımız en yeni meme büyütme operasyonları arasında. Bu yöntemde normalde her kasın üzerinde bulunan ve fasya olarak adlandırılan zar ya da kılıf altında bir cep oluşturulur. Oluşturulan cebe silikon protez yerleştirilir. Diğer iki yöntemde ise göğüs kası altında ya da doğrudan meme altında hazırlanan cebe protez konulur. Bu yöntemde kasa herhangi bir hasar verilmediği için özellikle sporcular için en iyi yöntem olarak görülüyor. Ayrıca doğrudan meme dokusu ile bir temas da yoktur. Silikon üzerinde yer alan fasya, silikonun belli olmasını engeller. Meme büyütmede doğal bir görünüm elde edilir” dedi.

“Fasya altı tekniği”nin avantajları

Tekniğin avantajlarına da değinen Estetik ve Plastik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, “Kas altı tekniklerde görülebilen kasın hareketine bağlı protezin kayma riski bu yöntemde bulunmuyor. Doğum sonrası hafif veya orta sarkmalarda meme dikleştirici protezle birlikte memeyi dikleştirme ve yukarı kaldırma şansı da veriyor. Meme protezi meme altı, koltuk altı ya da meme başından yerleştirilebiliyor. Özellikle birinci ve bazen ikinci derece sarkmalarda özellikle dokuda erime varsa tercih edilecek bir yöntem. Özellikle meme üstü boşluklarında oldukça avantajlı. Kas fasyası altı tekniğinde memenin doğal askıları olan bağlarda korunduğu için memede olabilecek sarkmaları da yavaşlatıyor. Diğer yandan yeni kuşak çift jelli implantlar aşağı bakan meme başlarını yukarı kaldırmada daha önemli avantajlara sahip. Bu yeni kuşak silikonların kas fasyası altına yerleştirilmesi ile meme üzerinde görünen bir iz bırakmadan dikleştirme mümkün. Jeller hafızalı olduğu için protez formunu korurken herhangi bir şekilde yırtılma durumunda da etrafa dağılmıyor” şeklinde konuştu.

Özellikle hızla işe dönmek için bu yöntem ideal

Karacalar, “Göğüs kası korunduğu gibi göğüs kafesi ile de herhangi bir temas olmadığı için işlem sonrası iyileşme hızlı gerçekleşiyor ve acı-ağrı minimum düzeyde hissediliyor. Lokal - sedasyon anestezi altında da işlem yapılabilir. Özellikle hızla işe dönmek isteyenler içinde bu yöntem ideal. Teknik ayrıca doğum sonrası emzirme ile ilgili sorun yaşatmıyor” dedi.

İHA

Yayın tarihi: 04.06.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.