Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HOLLYWOOD YILDIZLARININ AMELİYATSIZ ZAYIFLAMA SIRRI!

Hollywood yıldızlarının ameliyatsız zayıflama sırrı!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
11.02.2016 - 12:07 | Son Güncelleme:

Hollywood yıldızlarının tercih ettiği Coolsculpting; soğuk lipoliz yöntemi olup, dokulara zarar vermeden yağ hücrelerinin metabolizma tarafından vücuttan atılmasını sağlar.

Coolsculpting tedavisi, bir kilo verme yöntemi değildir. Spor ve diyet yaparak eritilemeyen belli bölgelerde toplanmış lokalize yağları hedef alan bir uygulamadır. 

Hangi bölgelere uygulanır?

Coolsculpting soğuk lipoliz yöntemi genellikle karın, bel, basenler, bacaklar, diz içleri, sırt ve kollarda uygulanır. Farklı genişlikteki alanlara uyumlu değişik başlıkları sayesinde büyük hacimli bir karında da, diz içleri gibi küçük alanlarda da etkili bir incelme sağlanır.

Tedavi sırasında ne hissedilir? Ağrı olur mu?

Aplikatör, uygulama yapılacak alana yerleştirildiğinde ve tedavi başladığı sırada "çekme" ve "soğuma" hissedilir. Birkaç dakika içinde hastalar bu hisse alışır ve ağrı duymaz.

Coolsculpting kaç seans uygulanır?

Coolsculpting tedavisi genellikle tek seans şeklinde uygulanır. Çok kilolu kişilerde daha etkili sonuç elde etmek için 2-3 ay sonrasında bir seans daha gerekebilir.

İyileşme süreci nasıldır?

Prosedür sırasında cerrahi işlem uygulanmadığından iyileşme süreci yoktur. İşlem sonrasında, hastalar günlük aktivitelerine hemen dönebilir.

Coolsculpting tedavisinin sonuçları ne zaman görülür?

Coolsculpting soğuk lipoliz uygulaması ile eritilen yağlar, doğal yollarla vücuttan atılır. Bu süreç ortalama 2-3 ay süre gerekir.

Coolsculpting tedavisi sonuçları kalıcı mıdır?

Soğuk lipoliz yöntemi ile yapılan bölgesel zayıflama tedavisinde, tıpkı liposuction ameliyatında olduğu gibi uygulama yapılan bölgedeki yağ hücresi sayısı azaldığı için sonuçlar kalıcıdır.

Coolscupting yöntemi güvenli midir?

Coolsculpting, etkinliği ve komplikasyon oluşturmadığı ile ilgili 2010 yılında FDA onayı almıştır. Ameliyatsız estetik uygulamalar konusunda 2015 yılında ABD’de Coolsculpting en çok tercih edilen cihaz olmuştur.

Liposuction mı, Coolsculpting mi?

Liposuction ile yağ alma ameliyatı, bölgesel zayıflama konusunda çok etkili bir yöntem olmakla beraber, cerrahi yöntemler sonrası iyileşme süreci gerektirmektedir. Diğer yandan, anestezi almak istemeyen kişiler, etkinliği kanıtlanmış, yan etkisi olmadığı belgelenmiş coolsculpting tedavisini tercih etmektedir.

Prof Dr. Nazım Çerkeş
Dr. Müge Çerkeş

Yayın tarihi: 11.02.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.