Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HEM FAZLA YAĞLARINIZDAN KURTULUN HEM DE SIKILAŞIN

Hem fazla yağlarınızdan kurtulun hem de sıkılaşın
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
15.08.2014 - 09:00 | Son Güncelleme:

Sporla eritemediğiniz inatçı yağlar için birebir!

Estetik dünyasının son durumundaki gelişmeler Türkiye’de de hızla ilerliyor. Uzun yıllardır uygulanan liposuction yöntemi, radyofrekans teknolojisi ile şimdi sıkılaşmayı da sağlıyor. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Dinar, sporla eritilemeyen inatçı yağlanmaları ortadan kaldırmak için bu yönteme başvurulduğunun altını çizdi ve “yeni nesil radyofrenkans ile liposuction” uygulamasının detaylarını anlattı.

Uzun yıllardır birçok kişinin tercihi olan liposuction konusu artık sadece kadınlara değil, erkeklere de cazip geliyor. Türk kası olarak adlandırdığımız bölgelere ufak müdahaleler ile erkeklere daha sıkı bir vücut olanağı sağlanıyor. Ayrıca hamilelik sonrası karın bölgesinde inatçı yağ birikimi olan, karın duvarı kilo alıp vermeye bağlı sarkma eğiliminde olan hastalara da tavsiye ediliyor.

Sarkma riski önleniyor

Klasik liposuctionda karın bölgesi, bacak içi, kol bölgesi gibi yer çekimine karşı koyamayan bölgelerde yağ alımı sonrası cilt içi boşalmış bir torba gibi sarkma eğilimi gösteriyor. Yeni nesil radyofrekans ile liposuction uygulamasında ise inatçı yağlar radyofrekans teknolojisi ile eritilip, vakumla alınırken aynı zamanda cildin de sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Yani klasik liposuctionda sıkça rastlanan sarkma riski önleniyor ve morarma oranı da daha düşük oluyor. Liposuction bir zayıflama yöntemi değil, vücuda şekil verme yöntemidir.

Yeni nesil radyofrenkans ile liposuction yönteminin avantajları

Klasik liposuctionda ve yeni nesil liposuctionda öncelikle inatçı yağlanma olan bölgelere serum verilerek yağ dokusu şişirilir ve daha sonra kanüller yardımıyla bu yağ alınır. Radyofrekans sayesinde yağlar eritilirken küçük kılcal damarlar da yakılarak kanama durdurulur. Bu sayede iyileşme hızlanır, morarma daha az olur ve emboli (kan pıhtısı ile damar tıkanması) gibi risklerin de azalmış olduğu gözlenir.

Erkeklerde uygulanan yeni nesil liposuction yöntemi ile Türk kası

Liposuction, erkeklerde özellikle simit bölgesi denilen karın ve bel bölgesinde sıkça uygulanıyor. Erkeklerde de yeni nesil liposuction yöntemi ek sıkılaşma sağlıyor. Son yıllarda Özellikle Türkiye’de erkeklerin estetikle tanışması saç ekimi sonrası artış göstermiştir. Saç ekimi amacıyla estetik kliniğine başvuran erkeklerde liposuction, yüz germe, göz kapağı estetiği gibi diğer estetik cerrahi yöntemlere ilgi artmıştır. Sporla verilemeyen inatçı yağlanmalarda, yeni nesil liposuction, erkekler için de faydalı olmaktadır.

Yayın tarihi: 15.08.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.